Jak przygotować imprezę dla dzieci i nie zwariować?

Turystyka i wypoczynek

Wersje demo ERPWritten by:

Przygotowanie imprezy dla dziecka to zawsze nie lada wyzwanie. Trzeba sprostać wymaganiom nie tylko swojej pociechy, ale także jej gości. Ważne jest też zapewnienie odpowiedniej dozy atrakcji, bo bez tego nie można liczyć na udane przyjecie dla dzieci. Poniżej przedstawiamy cztery kroki dzięki którym wszystkie imprezy dla dzieci będą udane.

Po pierwsze- przygotowanie

By przygotować udaną imprezę warto już sporo wcześniej zaplanować sobie czas nie tylko na samo przyjęcie, ale też na jego przygotowanie. W pierwszej kolejności warto zapytać kluczowych gości i ich rodziców, czy będą mogli pojawić się na przyjęciu w wybraną przez nas datę- inaczej dziecku będzie bardzo przykro, jeśli w takim momencie zabraknie jego przyjaciół.

Imprezy dla dzieci wymagają też odpowiedniej ilości miejsca. Jeżeli impreza jest kameralna można ją zorganizować w domu. Na większą liczbę gości latem sprawdzi się ogród. Można też wynająć specjalną salę, warto jednak o tym pomyśleć z odpowiednim wyprzedzeniem.

Po drugie – zadbaj o wystrój

Przyjęcie dla dziecka wymaga również odpowiedniej, najlepiej kolorowej oprawy. Doskonale sprawdzają się zawsze różnokolorowe balony i dekoracje z krepy i bibuły. Można też wykorzystać dekoracje w postaci lampionów i kolorowych girland.

Podczas dekoracji warto też pomyśleć o kolorowej zastawie do picia i jedzenia. Na imprezach dla dzieci najlepiej sprawdzają się nietłukące naczynia, dlatego najlepiej postawić na papierowe talerze i kubki. Można wybrać takie udekorowane np. postaciami z ulubionej bajki naszego dziecka.

Po trzecie – zdrowy i lekki poczęstunek

Na przyjęciu nie może zabraknąć przekąsek dla dzieci. Najlepiej jeśli takie przekąski nie wymagają używania sztucy. Mogą to być niewielkie kanapeczki, domowe wypieki czy miniaturowe pizze. Ważne by wszystkie były kolorowe i lekkie. Najlepiej unikać typowych słodyczy i chipsów, zwłaszcza, że wielu rodziców nie pozwala swoim dzieciom ich jeść.

Na przyjęciu urodzinowym nie może też zabraknąć tortu. Warto zadbać by był pięknie dekorowany, ale niezbyt słodki. Najlepiej jeśli jest oparty na zwykłej bitej śmietanie i świeżych owocach.

Po czwarte – zaplanuj atrakcje

W dzisiejszych czasach dzieci bardzo szybko się nudzą. By zapewnić udane przyjęcie pomiędzy poczęstunek trzeba wpleść dodatkowe atrakcje. Mogą to być konkursy i zawody dla dzieci czy wspólne czytanie ulubionych bajek.

Jeśli nie mamy pomysłu na dodatkowe atrakcje dla dzieci zawsze można skorzystać z usług animatora. Na rynku jest coraz więcej firm, które pomogą zaplanować i przeprowadzić imprezy dla dzieci, tak by były one pełne atrakcji i niezapomnianych wspomnień.