Zanim zaczniesz transportować płyny – pojemniki IBC

Przemysł

Wersje demo ERPWritten by:

Pojemnik IBC to przenośny, plastikowy zbiornik służący do przewożenia i czasowego przechowywania materiałów płynnych. Wykorzystywany jest w różnych gałęziach przemysłu: spożywczym, chemicznym, kosmetycznym, farmaceutycznym, petrochemicznym czy lakierniczym. Zapewnia on bezpieczeństwo oraz wygodę podczas magazynowania i transportu.

Cechy szczególne pojemnika IBC – plastikowy wkład

Jednym z najważniejszych komponentów tego rodzaju pojemnika jest plastikowy wkład zazwyczaj o dużej pojemności. Te pojemniki plastikowe 1000l wykonane są z polietylenu o wysokiej gęstości, która zapewnia odpowiednie przechowywanie różnorodnym substancjom chemicznym takim jak kwasy, zasady, oleje i inne. Pojemnik plastikowy 1000l jest całkowicie nieprzepuszczalny, a jego zaletą jest również to, że tworzywo, z którego został wykonany, jest półprzezroczyste – dzięki temu możliwa jest kontrola poziomu cieczy w zbiorniku.

Metalowy kosz

Plastikowy wkład dla dodatkowego bezpieczeństwa umieszczany jest w metalowym koszu, który został wykonany z galwanizowanej i odpornej na naciski poziome i pionowe stali, a dzięki temu możliwe jest bezpieczne składowanie piętrowe tego rodzaju pojemników. Jest to kluczowe przede wszystkim podczas magazynowania w transporcie. Metal, z jakiego została wykonana klatka, również musi charakteryzować się wysoką jakością i odpornością na wilgoć i inne czynniki atmosferyczne.

Uszczelki i zawory

Pojemniki plastikowe 1000l posiadają również zawory i dekle. Niezmiernie ważna jest również w tym przypadku jakość tych komponentów. Zawór powinien być wymienny i wyposażony w uniwersalne teflonowe i polietylenowe uszczelki. Dekle zazwyczaj dostępne są w dwóch rozmiarach: mniejszym i większym. Wysoka jakość tych produktów to gwarancja, że pojemnik plastikowy 1000l będzie dobrze i długo spełniał swojej funkcje.

Paleta w pojemniku ibc

Każdy plastikowy wkład umieszczony w metalowej klatce znajduje się na metalowe, drewniane lub plastikowej palecie. Wybór rodzaju palety zależy od osobistych preferencji, a każda z nich ma swoje wady oraz zalety. Wszystkie jednak mają znormalizowane wymiary, czyli takie, które zapewnią sprawny przeładunek przy pomocy uniwersalnych wózków widłowych. Dzięki temu pojemniki plastikowe 1000l mogą podróżować po całym świecie.