Jak magazynować owoce – skrzynki z tworzywa sztucznego

Przemysł

Wersje demo ERPWritten by:

Coroczne zbiory owoców to duże wyzwanie dla rolników i sadowników – są to produkty delikatne, a nawet nieduże uszkodzenie kilku owoców może uszkodzić jakość wielu pozostałych, szczególnie gdy towar ma przed sobą daleką podróż. Wysokiej jakości skrzynka plastikowa na owoce to gwarancja świetnie zabezpieczonego towaru.

Lekkie i zarazem wytrzymałe

Profesjonalne skrzynki plastikowe wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które odznacza się lekkością, ale również solidnością i wytrzymałością. Bez obaw więc udźwigną nawet bardzo duże obciążenie z soczystych owoców zrywanych wprost z drzew. Są odporne na mechaniczne uszkodzenia, a także warunki atmosferyczne i wydajnie służą przez wiele sezonów.

Co istotne, zaletą tworzywa sztucznego, z którego wykonane są Skrzynki plastikowe, jest to, że nie absorbuje ono wody, dzięki czemu jego waga się nie zmienia, jak ma to miejsce w przypadku drewna, a ponadto pojemniki nie stają się siedliskiem dla pleśni i grzybów, dla których wilgoć jest idealnym miejscem do rozwoju, co znacznie przyspiesza psucie się owoców.

Ażurowe, gładkie, z pokrywami

Skrzynki na owoce dostępne są w bardzo szerokim wyborze. Różnice pojawiają się już w samych ściankach, które mogą być gładkie lub ażurowe – te ażurowe zapewniają właściwą cyrkulację powietrza, dlatego zawsze należy dobierać je adekwatnie do swoich potrzeb i z myślą o magazynowanym w nich towarze. Ponadto gładkie, plastikowe ścianki są neutralne dla żywności i bardzo higieniczne – bardzo łatwo je umyć i osuszyć. W zależności od rodzaju mogą być one także wyposażone w pokrywę, która będzie dodatkowo zabezpieczała towar od góry.

Zalety logistyczne

Skrzynka plastikowa na owoce posiada także szereg walorów logistycznych. Przede wszystkim można bezpiecznie układać je jedna na drugiej, a niektóre rodzaje można także opróżnione składać, dzięki czemu zajmują one znacznie mniej miejsca w przestrzeni magazynowej, co istotne jest szczególnie w transportach powrotnych – puste transporty generują niepotrzebne koszty, więc zwolnione miejsce można wykorzystać na dodatkowy ładunek. Tym samym skrzynki na owoce wykonane z wysokiej jakości tworzywa są idealnym rozwiązaniem przy tego rodzaju produktach, a ostatecznie podlegają także recyklingowi.