W jaki sposób pielęgnować skórzane damskie buty?

moda

Wersje demo ERPWritten by:

Niestety nawet najlepsze jakościowo skórzane damskie buty mogą się zniszczyć podczas codziennego użytkowania, dlatego też warto pamiętać o ich regularnym pielęgnowaniu. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych kobiet, które chcą dowiedzieć się w jaki sposób można przedłużyć żywotność swojego ulubionego obuwia.

Kompleksowa impregnacja

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że oryginalne skórzane damskie buty wymagają systematycznej impregnacji. Na szczęście na rynku jest wiele skutecznych produktów do impregnacji skóry. Najlepszym wyborem są preparaty z dodatkową funkcją ochrony przed brudem i wilgocią.

Profesjonalny impregnat należy dokładnie nałożyć na całą powierzchnię butów skórzanych i odczekać do całkowitego wyschnięcia. Czynność tą warto powtórzyć kilkukrotnie do momentu, aż kolejne warstwy preparatu nie będą wchłaniane przez skórę.

Porządny wypełniacz obuwia

Nawet oryginalne skórzane damskie buty od renomowanego producenta mogą stracić swój fason, dlatego też warto postawić na specjalne wypełniacze. Jeszcze kilka lat temu do dyspozycji były jedynie drewniane wypełniacze. Mowa tutaj oczywiście o popularnych prawidłach. W dzisiejszych czasach można znaleźć wiele różnych wypełniaczy, dzięki którym można uniknąć deformacji obuwia.

Porządne wypełniacze są doskonałym wyborem dla tych kobiet, które większość dnia spędzają w butach skórzanych. Akcesoria tego typu przydadzą się również w sytuacji, gdy korzysta się z łyżek do wkładania butów. Tylna część buta niestety jest bardzo narażona na deformację, dlatego też wymaga odpowiedniej opieki.

Jak dbać o skórzane damskie buty?

Jeżeli istnieje taka możliwość to warto systematycznie zmieniać obuwie. Jeżeli co dzień wkładać będziemy tą samą parę butów, to szybciej się zniszczą. Wszystkie skórzane damskie buty potrzebują „odpoczynku”, aby mogły się przewietrzyć.

Jeżeli chodzi o lakierowane buty skórzane to nie można zapominać również o ich nabłyszczaniu. W tym zadaniu może pomóc specjalna szczoteczka, dzięki której będzie można usunąć brud z niewielkich zagłębień w szwach. Do polerowania doskonale nadaje się specjalny impregnat i ściereczka z mikrowłókien.

Szczególnej opieki wymaga także matowa skóra. Dzięki systematycznemu pastowaniu nasze buty skórzane damskie prezentować będą się okazale przez wiele długich lat. Zaleca się pastowania butów przynajmniej dwa razy w tygodniu. Godne uwagi są pasty, które dodatkowo chronią kolor obuwia. Dzięki dobrze dopasowanej kolorystycznie paście, można zamaskować wszelkie uszkodzenia.