Kosmetyki do makijażu ust – jak ich używać?

moda

Wersje demo ERPWritten by:

Usta to jeden z elementów kobiecej twarzy, który jeżeli jest odpowiednio podkreślony może dodawać urody. Niestety nieumiejętnie wykonany makijaż ust staje się wulgarny i kiczowaty. W jaki sposób wybierać kosmetyki do makijażu ust oraz jak ich używać?

Wybór kosmetyków do makijażu ust?

Do tego, by podkreślić usta niezbędna będzie konturówka i pomadka.Obydwie powinny być w identycznym odcieniu lub różnić się między sobą jedynie o ton. Już dawno wyszło z mody podkreślanie ust o wiele ciemniejszą konturówką, a później wypełnianie ich jasną pomadką. To nie wygląda dobrze.

Wybór kosmetyków powinien być podyktowany zarówno preferencjami co do kolorów, jak i tym, czy pasują one do naszej karnacji i czy dobrze się w nich czujemy. Takiego wyboru można dokonać niemal intuicyjnie, sprawdzając po prostu wiele odcieni. Warto także zwrócić uwagę na to, czy pomadka nie sprawia, że zęby wyglądają na żółte.

Jak używać kosmetyków do makijażu ust?

Przede wszystkim, jeżeli chcemy nałożyć pomadkę na usta, muszą być one gładkie i nawilżone. W tym celu należy wykonać peeling na przykład z cukru lub miodu i nałożyć na usta balsam odżywczy. Kiedy się wchłoną, można usta nieco przypudrować, by kosmetyki do makijażu dobrze się trzymały, ale także by konturówką dało się narysować precyzyjne linie.

Następnie obrysowujemy usta. Należy to robić idealnie na linii ust lub zaledwie jeden milimetr poza nią. W ten sposób można poprawić ich kształt. Później nakłada się pomadkę i znów lekko przypudrowuje całość, by następnie przycisnąć do ust chusteczkę i lekko zdjąć nadmiar produktu wraz z pudrem. To sprawi, że kosmetyki nie będą zostawiały np. śladu na szklankach lub podczas pocałunku.

Jak nie używać kosmetyków do makijażu?

Na pewno nie powinno się stosować mocnych, wulgarnych i widocznych z daleka kolorów do pracy czy na okazje oficjalne. Na dzień przeznaczone są pomadki w kolorze nude. Drugim bardzo poważnym błędem jest wyjeżdżanie konturówką daleko poza kontur ust, by w ten sposób je powiększyć. Naprawdę wygląda to karykaturalnie i jest mocno widoczne.

Jeżeli mamy suche, spierzchnięte usta, nie należy używać pomadek matowych, ponieważ nie będą wyglądały dobrze. Ten typ szminki odpowiednio prezentuje się tylko na ustach nawilżonych.

Kosmetyki do makijażu dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.