Jak wybrać torebkę?

moda

Wersje demo ERPWritten by:

Torebka damska to jeden z kluczowych dodatków, który może stanowić idealne uzupełnienie całej stylizacji. Czym kierować się podczas jej wyboru?

Wersja na co dzień

Pierwszą sprawą, którą należy wziąć pod uwagę w czasie zakupu torebki damskiej jest jej przeznaczenie. Jeśli potrzebujemy czegoś do użytku codziennego, najlepiej poszukać modelu pojemnego, będącego połączeniem estetyki i funkcjonalności. Mamy tu pełną swobodę wyboru pod względem rozmiaru, kształtu, wzoru i materiału. Wiele kobiet stawia w tym przypadku na torebki ze skóry, z uwagi na ich jakość i stylowy wygląd, który sprawdzi się zarówno podczas wyjść do szkoły, pracy czy na zakupy, jak i nieco bardziej wymagających okazji. Warto zwrócić uwagę na to, by torebka taka była wystarczająco duża, a jej wielkość dostosowana do naszych potrzeb. Bez wątpienia praktyczne będą umieszczone wewnątrz wszelkie kieszonki lub kosmetyczki, które zdecydowanie ułatwiają przechowywanie i szybki dostęp do kluczy, portfela czy telefonu. Tego typu torebki damskie powinny być wyposażone w wygodne uszy lub pasek z regulowaną długością, by można było nosić je swobodnie zarzucone przez ramię.

Oficjalne spotkania

Inaczej sprawa wygląda w przypadku w przypadku ważnej uroczystości, która wymaga znacznie bardziej oficjalnej stylizacji. Tu z powodzeniem wykorzystać można skórzane torebki wieczorowe, których styl nieco odbiegać powinien od codziennego modelu. Trzeba postawić przede wszystkim na elegancję i szyk, np. w postaci zgrabnej kopertówki. Współczesne trendy dają na szczęście spory wybór kolorystyczny – nie trzeba ograniczać się jedynie do czerni czy granatu. Czerwone, srebrne czy złote torebki ze skóry dodadzą stylizacji charakteru i klasy, a oryginalny fason sprawi, że przyciągną uwagę otoczenia. Osoby, które nie są przekonane do klasycznych kopertówek mogą wybrać opcje o nietypowym kształtach, np. piramidy, stożka, sześcianu czy okręgu. Skórzane torebki wieczorowe powinny być oczywiście niewielkie, by nie przytłoczyły innych elementów. Ich funkcjonalność w tym wypadku może zejść na dalszy plan.

Torebki skórzane – jak dobrać?

Bez względu na rodzaj okazji bardzo ważne jest, by torebka damska dostosowana była odpowiednio do reszty stylizacji i współgrała z pozostałymi jej elementami. Założenie niezwykle efektownej sukienki, bogatej w zdobienia, wzory czy jakiekolwiek elementy dodatkowe, wymaga torebki ze skóry w raczej skromniejszej wersji. Z kolei prosta kreacja daje w tej kwestii możliwość większego szaleństwa. Bez wątpienia warto też zwrócić uwagę na typ własnej sylwetki oraz dopasowanie kolorystyczne torebki do sukienki czy butów.