Jak pozyskiwana jest odzież używana z Anglii?

moda

Wersje demo ERPWritten by:

Zakupy w second handach cieszą się bardzo dużą popularnością. Mnóstwo ludzi zaopatruje się w tego typu sklepach i hurtowniach. Główną przyczyną jest możliwość skompletowania wyjątkowej, dobrej jakościowo garderoby, nie nadwyrężając przy tym własnego portfela. Odzież używana jest stosunkowo tania, a często trafić można na prawdziwe, markowe perełki. Jak pozyskiwana jest odzież używana z Anglii?

Od drzwi do drzwi

Jednym ze sposobów pozyskiwania odzieży używanej są zbiórki „door to door”, czyli od drzwi do drzwi. Zbiórki te przeprowadzane są zarówno przez prywatne firmy, jak i fundacje charytatywne. Organizowane są w najbogatszych regionach kraju. Pracownicy lub wolontariusze odbierają paczki z odzieżą bezpośrednio z domów ofiarodawców, a następnie przewożą je do magazynów centralnych.

Cash 4 Clothes

Kolejnym sposobem na pozyskiwanie odzieży używanej jest Cash 4 Clothes, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „pieniądze za odzież”. Odzież skupowana jest w specjalnie utworzonych punktach, które znajdują się w zamożnych dzielnicach Anglii. Ofiarodawcy otrzymują pieniądze za przekazanie paczek z ubraniami. Skupiony towar przewożony jest później do magazynów centralnych.

Dalsza podróż odzieży

Odzież, która trafia do magazynów centralnych, przewożona jest później do hurtowni i sklepów odzieżowych zlokalizowanych w wielu różnych krajach. Mnóstwo second handów, zwanych też lumpeksami, zaopatruje się w towar z Anglii, zyskując tym samym zadowolenie klientów, a co za tym idzie – coraz większą popularność i spore zyski.

Dobra jakość gwarancją zadowolenia

W pozyskiwanych paczkach z odzieżą używaną znajdują się ubrania damskie, męskie i dziecięce, a także galanteria i obuwie. Są to produkty wysokiej jakości, trwałe i w dobrym stanie, pochodzące od sprawdzonych marek: New Look, Marks&Spencer, River Island, Top Shop. Nierzadko zdarzają się modne, markowe perełki z kolekcji Hugo Bossa czy Tommiego Hilfiger’a. Wielka Brytania pełni istotną rolę na światowym rynku mody, a angielscy projektanci cieszą się dużym uznaniem. Dlatego zaopatrując się w odzież używaną z Anglii można mieć pewność, że będzie to towar pewny i sprawdzony, który posłuży klientom sklepu bądź hurtowni jeszcze wiele, wiele lat.