Jak dobrać odpowiedni lakier do paznokci?

moda

Wersje demo ERPWritten by:

Wśród ofert wielu firm można znaleźć naprawdę szeroką gamę różnorodnych lakierów do paznokci. Cechuje je szeroki wybór wśród barw, rozmaite przeznaczenia. Są także różnej wytrzymałości na uszkodzenia czy wreszcie – zapewniają odmienne efekty. Jak wybrać lakier do paznokci dostosowany do potrzeb?

Zwykłe lakiery w wielu kolorach

Najprostsze lakiery umożliwiają malowanie paznokci na wybraną przez siebie barwę. Są najtańsze, występują w najszerszej gamie kolorystycznej i nie posiadają żadnych cech specjalnych. Sprawdzą się szczególnie dobrze do szybkich zabiegów koloryzujących płytkę paznokcia wykonywanych w domowym zaciszu. Nowoczesne lakiery nie niszczą szczególnie płytki, jeśli nie jest ona nadmiernie osłabiona, jednak nie zapewniają również żadnego wzmocnienia.

Lakiery do paznokci tego typu mogą występować w klasycznej formie wielu kolorów lub z różnego rodzaju dodatkami – na przykład pyłkami czy brokatem. Ze względu na bardzo szeroką gamę tego typu rozwiązań, każda kobieta może znaleźć rozwiązanie, które trafi w jej gust.

Lakiery do paznokci jak hybrydy

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, wielu producentów decyduje się również na tworzenie lakierów do codziennego użytku, które imitują lakiery hybrydowe. Cechuje je znacznie lepsza wytrzymałość i przyczepność, choć w tym względzie z pewnością ustąpią klasycznemu manicure hybrydowemu.

Jako że rozwiązanie to jest stosunkowo nowe na rynku kosmetycznym, gama dostępnych kolorów nie jest tak szeroka jak w przypadku klasycznych lakierów. Ich ilość rośnie z każdym miesiącem, dlatego już teraz wybór jest dość szeroki. Nie wymagają szczególnych zdolności podczas aplikacji, dlatego sprawdzą się nawet u kobiet dopiero od niedawna zajmujących się stylizacją płytki paznokcia.

Manicure stworzony z pomocą takich lakierów jest niezwykle trwały i odporny nawet na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale sprawdzi się u pań, które często zmywają czy mają duży kontakt z wilgocią, na przykład podczas pracy zawodowej. Taki lakier stanowi także doskonałe rozwiązanie jako lakier do paznokci u stóp. Ze względu na to, że palce stóp mają kontakt z butem przez większą część dnia, u niektórych pań dochodzi do nieestetycznego wycierania się lakieru. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem od klasycznego lakieru są te wzmocnione – hybrydowe. Są znacznie odporniejsze na uszkodzenia i z tego względu świetnie sprawdzą się w tak trudnych warunkach, pozostając na paznokciach przez długi czas.