Gitara klasyczna czy akustyczna – różnice

moda

Wersje demo ERPWritten by:

Nie jeden amator gry na gitarze, rozpoczynając naukę, wybiera na swój sprzęt gitarę klasyczną. Cieszy się ona duża popularnością wśród młodych adeptów tejże dziedziny sztuki. Są również osoby, które zamiast klasycznego brzmienia wybierają dźwięki bardziej wyraziste. A takie gwarantuje gitara akustyczna.

Gitara klasyczna

Sklep z gitarami posiada w swoim asortymencie różne niemalże wszystkie rodzaje instrumentów strunowych. Wśród nich nie może zabraknąć gitary klasycznej. Najbardziej charakterystyczną dla niej cechą są struny. Wykonane są one z nylonu, który nadaje charakterystycznego delikatnego brzemienia. Ponadto posiada duże pudło rezonansowe, a także szeroki gryf. Gitara klasyczna jest instrumentem o bardzo ciepłym brzmieniu, szczególnie lubianym przez płeć piękną. Sklep muzyczny pszczyna zawiera w swojej ofercie największy wybór gitar klasycznych na rynku lokalnym.

Gitara akustyczna

Dużą konkurencję dla instrumentów klasycznych stanowi gitara akustyczna. Podstawowa różnica w stosunku do gitary klasycznej, to przede wszystkim struny oraz węższy gryf. Gitary i akcesoria są podstawowym wyposażeniem każdego sklepu muzycznego. Kupując gitarę akustyczną warto pomyśleć o zakupie tzw. kostki. Chroni ona palce podczas wybijania rytmu. Opuszki nie są narażone na ocieranie się o metalowe struny. Potencjalne uszkodzenia dłoni to konieczność rezygnacji z gry na instrumencie przez kilka dni. Metalowe struny powodują wyraźniejsze i bardziej głośne dźwięki. Sklep z gitarami oferuje najczęściej gitary w czterech różnych kształtach. Są to Dreadnought, Jumbo, Grand Auditorium oraz Grand Concert i Parlor.

Jaką gitarę wybrać

Wybór gitary to dość poważna decyzja. Gitary i akcesoria do nich kupowane są niezwykle rzadko, szczególnie gdy traktowane są hobbystycznie. Warto kierować się przede wszystkim upodobaniami co do brzmienia gitary. Granie na gitarze ma sprawiać radość, dlatego ważne jest czy muzyka z niej płynąca jest miła dla ucha. Sklep muzyczny Pszczyna to miejsce gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Szeroki wybór gitar klasycznych, jak i akustycznych, jest jego największym walorem. Można również liczyć na personel stanowiący obsługę tego salonu muzycznego. W profesjonalny sposób podpowiedzą, który instrument jest odpowiedni. Zaoferują również odpowiednie akcesoria jak np. pokrowiec czy tzw. krawat pozwalający na grę w pozycji stojącej.