Import odzieży używanej z Azji

moda

Wersje demo ERPWritten by:

Azję charakteryzuje odmienny styl ubrań, który staje się coraz popularniejszy w Europie. Szczególną popularnością cieszy się on wśród fanów azjatyckiej popkultury, takiej jak k-pop czy anime. Jednak kupowanie markowych ciuchów ze wschodu często jest dla wielu zbyt dużym wydatkiem. Wykorzystaj tę okazję i zacznij import odzieży używanej z Azji!

Import z Azji – wszystko co musisz wiedzieć.

Zapewne o tym wiesz, ale importując odzież używaną z Azji, musisz być gotowy na wszystkie procedury związane z odprawą celną. Każda importowana przesyłka zostanie dokładnie sprawdzona odnośnie jej wartości i klasyfikacji, po czym służby celne nałożą na nią cło i podatek VAT. Na uiszczenie opłaty celnej i zapłacenie podatku, a także jego zaksięgowanie masz 10 dni od ich wyceny. Jeśli natomiast nie masz ochoty się tym zajmować, istnieje wiele firm, które oferują przeprowadzenie wszystkich procedur związanych z importem za Ciebie.

Tak jak w przypadku importu z każdej części świata, musisz pamiętać o znalezieniu dobrego poddostawcy. Korzystając z usług azjatyckich kontrahentów jest to szczególnie ważne, ponieważ bardzo wiele importerów pada ofiarą oszustw, bądź fatalnej jakości sprowadzanych towarów. Nie będzie to takie proste jak w przypadku krajów Europy, zwłaszcza że na Wschodzie zwykle sprzedawane są nowe produkty. Jednak gdy uda nam się znaleźć odpowiedniego poddostawcę, który sprzeda nam ubrania dobrej jakości przy zachowaniu odpowiednich cen, import odzieży używanej z Azji może być ogromnym sukcesem!

Dlaczego importować aż z Azji?

Azjatycką odzież przede wszystkim wyróżnia unikatowy, niepowtarzalny styl, który zawsze zwraca na siebie uwagę klienta w większości europejskich sklepów. Oryginalne kroje, wzory nawiązujące do azjatyckich kultur, wyjątkowe kolory i materiały, to wszystko cechuje ubrania ze Wschodu. Nawet osoby, które nie są szczególnie zainteresowane Azją, zwrócą uwagę na ich niepowtarzalność i będą chętne do zakupu.

Jednak import odzieży używanej z Azji opłaca się przede wszystkim ze względu na fanów tradycyjnej kultury, jak i współczesnej popkultury Wschodu. Historia, sztuka, tradycja, ale też muzyka, animacja i kinematografia – wszystko to współcześnie cieszy się ogromną rzeszą fanów we wszystkich przedziałach wiekowych. Polska nie jest tu wyjątkiem, całe tysiące naszych rodaków są zakochane w azjatyckim świecie i bardzo chętnie dokonają zakupu używanych ubrań z tego kontynentu.

Sprzedaż azjatyckiej odzieży używanej

Decydując się na importowanie używanych ubrań ze Wschodu, trzeba skupić się na ilości, zamiast jakości produktów. Używane produkty z Azji raczej nie cieszą się wspaniałą jakością, jednak dobierając odpowiednią cenę i sprowadzając odpowiednią ilość odzieży możemy odnieść niemały sukces. Szczególnie jeśli naszym kontrahentem będą Chiny, które mają w zwyczaju sprzedawanie nawet nowych produktów za dosłowne grosze. Skupiając się na ilości, zamiast na cenach, możemy łatwo zarobić kilkukrotnie więcej niż zapłaciliśmy za import.

Przy importowaniu odzieży używanej z Azji, warto poświęcić swój czas na jej odpowiednie posortowanie. Segregując ubrania ze względu na ich grupę docelową, jak i kulturę do jakiej nawiązuje ich projekt można sprzedać znacznie więcej, niż w przypadku przypadkowego rozłożenia wszystkich ciuchów w sklepie. Warto też zrobić rozeznanie odnośnie popularności poszczególnych kultur, tak aby najpopularniejsze motywy były najbardziej widoczne dla oczu klientów. Jeśli chodzi o Wschód, to Polacy najczęściej zainteresowani są popową muzyką, światem anime i mangi, oraz chińską tradycją, zatem opłaca się chociaż pobieżnie zgłębić te trzy tematy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.