Import odzieży używanej – rodzaje

moda

Wersje demo ERPWritten by:

Używana odzież importowana może zdecydowanie różnić się pod względem jakości. Jednak każdy odbiorca oczekuje, że nabywa w workach dobrej jakości towar, który ostatecznie znajdzie swojego detalicznego nabywcę. Tego oczekuje się od importera odzieży używanej, który jest głównym ogniwem i najważniejszym gwarantem jej jakości.

Import odzieży używanej – rodzaje

Dla każdego importera dostępnych jest kilka typów odzieży używanej importowanej. Jest to przede wszystkim odzież, która została wstępnie posortowana. W osobnych workach mogą znaleźć się ubrania męskie, damskie i dziecięce. Ubrania mogą być także sortowane pod kątem określonego sezonu, np. letnie czy zimowe. Osobną kategorię stanowi także odzież od znanych producentów lub takie, które pochodzą ze zwrotów lub posezonowych wyprzedaży.

Importowana odzież, która nie została posortowana, stanowi również osobną kategorię. Zazwyczaj pochodzi ona z pewnych źródeł, gdzie raczej nie zdarzają się przykre niespodzianki, ale rodzajów „niesortu” może być bardzo wiele i zdecydowanie różnią się one pod względem ceny. W takich workach znajdują się zarówno ubrania męskie, damskie, jak i dziecięce.

Odzież używana a kraj pochodzenia

Dla właścicieli sklepów z odzieżą używaną duże znaczenie ma także pochodzenie ubrań. Okazuje się, że ma to również duży wpływ na ich jakość. Cenione są między innymi ubrania pochodzące z krajów skandynawskich, Anglii, Francji czy Irlandii. Jeśli chodzi o odzież włoską, to najpopularniejsza jest ta z okolic Mediolanu.

Niezwykle ceniona jest odzież pochodząca z Ameryki Północnej. Import odzieży używanej z takich rejonów jak Nowy York, New Jersey czy Connecticut odznacza się wysoką jakością. Są to ubrania, które pochodzą od znanych producentów i nie posiadają oznak intensywnego użytkowania. Taka odzież bywa jednak zdecydowanie również droższa i trudniej ją dostać.

Cena za kilogram

Import odzieży używanej odbywa się w workach. Ubrania pakowane są tam na miejscu i w takiej postaci powinny dotrzeć do ostatecznego odbiorcy. Wtedy mamy gwarancję, że otrzymujemy oryginalny i nie przebrany towar. Cena dotyczy kilograma i może się różnić w zależności od tego, jaki rodzaj odzieży się tam znajduje. Przy zakupie większej ilości można liczyć również na korzystne rabaty.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.