Dlaczego sukienka ślubna w stylu boho to dobry wybór?

moda

Wersje demo ERPWritten by:

Styl boho w modzie ślubnej święci triumfy nieprzerwanie już od kilku lat. Choć dla wielu osób niezrozumiałe jest to, dlaczego te z pozoru proste sukienki mają tylu zwolenników, z każdym rokiem coraz więcej pań nie wyobraża sobie ślubu w sukience w innym stylu. Nic nie wskazuje na to, że w najbliższych latach trend ten ma ulec zmianie, dlatego też warto zastanowić się, dlaczego suknie ślubne boho budzą tak ogromne zainteresowanie, oraz czym charakteryzuje się ten styl.

Dlaczego boho jest w modzie?

Jest wiele powodów tego, ze coraz więcej kobiet decyduje się stanąć na ślubnym kobiercu właśnie w takiej sukience. Niewątpliwie jednym z nich jest to, że sukienki ślubne boho można w szerokim stopniu personalizować, dzięki czemu praktycznie nie ma dwóch identycznych kreacji, Suknięś ślubną w stylu boho każda kobieta może więc dobrać tak, by idealnie pasowała do jej sylwetki i upodobań modowych.

Dodatkowym atutem jest fakt, że suknie ślubne w stylu boho dostępne są w naprawdę wielu wariantach. Począwszy od wersji z krótkim bądź z długim rękawem po suknie glamour i nawiązujące do stylu modowego lat 70 XX wieku – kobiety mają tak ogromny wybór różnych wariantów czegoś, co teoretycznie jest jedynie pojedynczym stylem w modzie ślubnej, że wiele z nich przez długi okres nie może zdecydować się na wybór jednego, konkretnego projektu.

Jest jeszcze jeden powód tego, dlaczego suknie ślubne w stylu boho są dobrym wyborem — jest to po prostu ich ponadczasowość. O ile część kobiet, które zdecydowały się na niezwykle wyszukane i unikalne kreacje po latach obserwując własne zdjęcia ślubne odczuwa delikatne zażenowanie, o tyle atutem boho jest jego uniwersalizm. Dzięki temu panie, które zdecydowały się na taki styl będą dobrze wyglądać na swoich zdjęciach ślubnych zarówno za dwa miesiące, jak i za dwadzieścia lat.

Charakterystyka sukni boho

Prawdziwa suknia w stylu boho, choć może zostać spersonalizowana, powinna zawierać kilka niezbędnych elementów. Pierwszym z nich jest subtelna koronka, acz wytrzymała koronka. Elementem, po którym poznamy prawdziwą suknię boho jest także brak usztywnionego topu, tak typowego dla klasycznych „księżniczek”. Suknie ślubne tego typu posiadają także ozdobne frędzle, dodające stąpającej w niej kobiecie uroku oraz elegancji. Popularne są też długie rękawy, choć sukienka z krótkimi rękawami, która spełnia poprzednie warunki nadal jest przedstawicielem stylu boho.