Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o maszynkach do makaronu

kulinaria

Wersje demo ERPWritten by:

Chcesz tworzyć wspaniałe potrawy z makaronu, których nie powstydziłby się nawet mistrz kuchni włoskiej i którymi zawsze mógłbyś zachwycić gości na organizowanych imprezach czy rodzinnych spotkaniach? W takim razie zainwestuj w maszynkę do makaronu. Ten sprzęt pozwoli ci wejść na wyższy poziom w gotowaniu.

Różne rodzaje maszynek

Zanim jeszcze sprawisz sobie takie urządzenie, pomyśl, czy w twoim przypadku lepsza będzie maszynka do makaronu ręczna, czy może jednak ta elektryczna. Pierwsza – dość tradycyjna, używana już lata temu – wymaga posiadania pewnej wprawy w tworzeniu pasty i włożenia pewnej siły w pracę. Daje jednak większą kontrolę nad ostatecznym wyglądem makaronu. W jej przypadku sam ustalasz chociażby jego grubość.

Maszynka elektryczna może być już natomiast używana dosłownie przez wszystkich. Łatwo się ją obsługuje, dlatego sprawdza się nawet u amatorów kuchni włoskiej.

Ciekawe funkcje urządzeń

Najnowocześniejsze maszynki mogą ci pomóc na różnych etapach przygotowywania domowego makaronu. Niektóre z nich przejmują rolę urządzeń przeznaczonych do wyrabiania ciasta. Same je mieszają i formują. Dzięki temu zastępują kilka różnych sprzętów kuchennych i tym sposobem pozwalają na zaoszczędzenie miejsca w kuchni.

Co niektóre maszynki do makaronu wykazują się jeszcze ciekawszymi zdolnościami, bo nie dość, że ułatwiają ci tworzenie klasycznej pasty, to ponadto pozwalają ci na samodzielnie wykrawanie… faworków! Ten domowy przysmak jest hitem każdej Wielkanocy. Domowe faworki na pewno chętnie przygotujesz sobie również na tłusty czwartek.

Pielęgnacja urządzenia

Na dobrą maszynkę do makaronu trzeba dać przynajmniej te pięćset złotych, a czasem i dwukrotnie czy trzykrotnie więcej. Aby te pieniądze nie zostały stracone, o nowy sprzęt musisz dbać od samego początku. W jego przypadku pielęgnacja ogranicza się na szczęście wyłącznie do czyszczenia. Maszynka do makaronu, która będzie regularnie myta, na pewno będzie zawsze świetnie się sprawować.

Przed czyszczeniem rozkręć swój sprzęt, by oddzielnie umyć wszystkie jego większe i mniejsze elementy. Nie musisz używać przy tym żadnych specjalnych środków czy mocnych detergentów. Opłucz sprzęt wodą lub – ewentualnie – skorzystaj ze zwykłego płynu do mycia naczyń.

Maszynki do makaronu dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.