Mięta

kulinaria

Wersje demo ERPWritten by:

Mięta jest znana z właściwości pobudzających, które motywują ludzi do działania. Nie wszyscy wiedzą, że mięta często rośnie naturalnie na dzikich polach. Wielu ludzi decyduje się ją hodować w domu, ponieważ bardzo dobrze wpływa na zdrowie. Bardzo popularna jest herbata z mięty, ale na uwagę zasługuje również syrop miętowy.

Leczenie problemów gastrycznych

Niestrawność można skutecznie leczyć takim syropem, dlatego polecany jest na dolegliwości gastryczne. W przypadku ciężkiego bólu głowy również warto spróbować leczyć się miętą, ponieważ potrafi skutecznie zwalczyć migrenę.

Właściwości mięty

Mięta jest także znacznie lepsza od suplementów, jeżeli chodzi o wątrobę. Syrop miętowy skutecznie wspomaga funkcjonowanie tego organu. Osoby często narażone na stres powinny koniecznie pić miętę, ponieważ pozwala złagodzić jego objawy. Wspomaga również pracę mózgu oraz zwiększa koncentrację. Według wielu ludzi pobudza ona znacznie lepiej niż kawa, dlatego warto ją wypróbować. Ludzie, którzy mają nieświeży oddech muszą zdecydowanie pić syrop z mięty. Nieprzyjemny zapach po kilku dniach powinien zniknąć. Żeby utrzymać pozytywne efekty należy spożywać produkt codziennie rano oraz wieczorem. Mięta jest także wybawieniem dla kobiet podczas okresu, które miewają poranne mdłości.

Pozytywne efekty używania mięty

Pozwala ona całkowicie zlikwidować te nieprzyjemne objawy. Żeby uzyskać najlepsze efekty powinniśmy rozpocząć własną hodowlę mięty. Uprawiając ją w domu będziemy mieli pewność, że nie jest pryskana żadnymi preparatami. Syrop pomaga także udrożnić górne drogi oddechowe, dlatego jest to świetna alternatywa dla antybiotyków podczas grypy. Dodatkowo nie obciąża ona tak organizmu jak medykamenty. Praca układu trawiennego również powinna się poprawić dzięki spożywaniu syropu miętowego. Żeby przygotować syrop należy najpierw umyć miętowe gałązki i wrzucić je do garnka. Następnie dodawana jest woda w takiej ilości, która wystarczy do przykrycia roślin.

Gotowanie syropu

Całość powinna być gotowana przez godzinę na minimalnym ogniu. Garnek oczywiście należy przykryć, ponieważ inaczej aromat może się ulotnić. Po ugotowaniu odstawiamy napar na 24 godziny. Po upływie doby należy przecedzić wywar przez sito. Uzyskany syrop powinniśmy gotować z dodatkiem cukru i cytryny przez półtorej godziny. Cukru dodajemy według osobistych preferencji. Należy pamiętać, żeby nie dodawać zbyt dużo cytryny, ponieważ całość może wyjść kwaśna. Po upływie wskazanego czasu przelewamy gorący syrop do słoików. Przykrywamy je używając ręcznika i odstawiamy do chłodnego miejsca. Po upływie jednego dnia syrop jest gotowy do spożycia.