Kupujemy pierwszy alkomat

kulinaria

Wersje demo ERPWritten by:

Wiele jest takich urządzeń codziennego użytku, których znaczenie odkrywa się dopiero po ich zakupie. Zdecydowanie najlepszym przykładem takiego sprzętu jest alkomat. Dlaczego warto go mieć, a co najważniejszy, w jaki sposób go wybrać?

Dlaczego warto mieć alkomat?

Co konkretnie powoduje, że alkomat jest tak przydatnym urządzeniem? Jak każdy doskonale wie, alkohol jest bardzo zdradliwą używką. Można się przy niej świetnie bawić, nie odczuwając większych skutków ubocznych, lecz o poranku mieć naprawdę wysokie stężenie we krwi. Problem z alkoholem jest taki, że nawet pomimo tego, że nie czuje się jego żadnych poważnych skutków działania, w przypadku kontroli drogowej i badania można mieć naprawdę ogromne problemy.Nie stanie się tak wtedy, gdy posiada się własny alkomat i przed wyjściem z domu zmierzy się posiadany poziom alkoholu. Dzięki temu można uchronić się od poważnych nieprzyjemności.

Jakie są rodzaje alkomatów?

Bardzo ważne podczas kupowania alkomatu jest to, aby wybrać jego odpowiedni model. Na rynku dostępne są alkomaty elektrochemiczne oraz wersje półprzewodnikowe. Czym się one konkretnie pomiędzy sobą różnią?Wersja półprzewodnikowa jest bardzo tania i można ją kupić dosłownie za nawet kilkadziesiąt złotych. Oczywiście wraz z niską ceną idzie stosunkowo średnia jakość pomiaru, a także ogromny wpływ pobocznych substancji na wiarygodność testu. Często zdarza się tak, że nawet zjedzone przed pomiarem jabłko może znacznie zwiększyć wynik. Alkomaty elektrochemiczne są natomiast droższe, lecz jednocześnie znacznie dokładniejsze. To właśnie ten model używany jest przez policje podczas pomiarów. Nie wymagają zbyt wiele doświadczenia podczas wykonywania pomiaru, ponieważ są to modele automatyczne, na które nie wpływają żadne zakłócenia.

Alkomaty z atestem — czy warto?

Wiele osób zastanawia się podczas kupowania dla siebie domowego alkomatu, czy potrzebują oni modelu z atestem. Nie da się ukryć, że alkomaty z atestem cechują się zdecydowanie największą dokładnością i wiarygodnością pomiarów. Niestety nie są one tanie, ponieważ szacuje się, że mogą kosztować nawet kilkaset złotych, często zbliżając się do tysiąca. Czy warto taki model kupić? Jeśli jest się zawodowym kierowcom i koniecznie trzeba mieć pewność co do swojego stanu trzeźwości, warto mieć tak model. Jeśli chce się tylko okazjonalnie testowa, czy można spokojnie jechać do pracy, będzie to wydatek zbędny.