Jak wybrać garnki wysokie do kuchni?

kulinaria

Wersje demo ERPWritten by:

Garnki to jedne z najważniejszych akcesoriów kucharza. Od ich jakości zależy, czy przygotowywanie potraw będzie łatwe i szybkie oraz czy uda się osiągnąć pożądany efekt. Zarówno w domu, jak i w restauracyjnej kuchni warto mieć na wyposażeniu nie tylko klasyczne garnki, ale także garnki wysokie.

Do czego służą garnki wysokie?

Garnki dostępne w sklepach różnią się nie tylko materiałem wykonania i estetyką, ale przede wszystkim zastosowaniem. O ile do podgrzania mleka czy przygotowania sosu doskonale sprawdzi się mały rondelek, o tyle przy wielu potrawach potrzebne jest naczynie o jak największej pojemności. Jednocześnie garnek nie może być za szeroki, by bez problemu mieścił się na kuchence.Świetnym rozwiązaniem są tak zwane garnki wysokie. Te mają obwód podobny do klasycznych garnków, jednak wyposażone są w podwyższone ścianki, dzięki czemu umożliwiają przygotowanie większej ilości potrawy. Oprócz tego wysokie ścianki chronią także przed chlapaniem. Tego typu garnki idealnie nadają się na przykład do zupy.

Jak wybrać dobrej jakości garnki wysokie?

Garnki wysokie mają różne objętości. Naczynie może mieć tylko lekko podwyższone ścianki albo być wyposażone w bardzo wysokie brzegi. Który garnek wybrać? Wszystko zależy od osobistych potrzeb i tego, do czego garnek ma służyć.Istotnym kryterium wyboru powinna być jakość wykonania. Jeśli garnek ma dobrze służyć przez lata, musi być wyprodukowany z mocnego, odpornego na uszkodzenia materiału, który może mieć kontakt z bardzo wysokimi temperaturami. Sporą popularnością cieszą się wysokie garnki ze stali nierdzewnej: eleganckie, trwałe, łatwe w czyszczeniu, nadające się do mycia w zmywarce.

Gdzie kupić wysokie garnki do kuchni?

Kupując wysokie garnki do kuchni – czy to na użytek własny, czy do lokalu gastronomicznego – najlepiej zaufać sprawdzonym producentom, cieszącym się dobrą renomą na rynku akcesoriów kuchennych.Wysokiej jakości naczynia do gotowania dostępne są w specjalistycznych sklepach z wyposażeniem do kuchni, a jakże w profesjonalnych sklepach gastronomicznych. Spory wybór wysokich garnków oferują również sklepy internetowe – wybrane akcesoria często można tam kupić ze sporym rabatem, ciesząc się wysoką jakością, bez przepłacania.