Eleganckie przyjęcie weselne

kulinaria

Wersje demo ERPWritten by:

Czego dowiesz się z artykułu

Odbywające się latem wesele może być niezapomnianym wydarzeniem dla pary młodej i zaproszonych gości. Organizacja nie jest jednak prosta, głównie z punktu widzenia osób odpowiedzialnych za przygotowanie potraw i catering. Wysokie temperatury nie sprzyjają przechowywaniu żywności, trzeba również dostosować menu i zadbać o estetykę stołów.

Potrawy na zimno

Kompletowanie wyposażenia do kuchni przydatnego podczas organizacji takiego wesela prawie zawsze zahacza o kubki do robienia lodów. Choć deser nie jest najważniejszym punktem przyjęcia weselnego, wielu gości czeka na orzeźwienie oferowane przez lody lub sorbety. Zimne dania takie jak lody będą się bardzo szybko topić w letniej temperaturze – żeby zapewnić weselnikom jak najwyższą ich jakość, trzeba zainwestować w pojemniki – chłodziarki (tymczasowo można posłużyć się kostkami lodu) oraz naczynia izolujące choć przez chwilę lody od nagrzanego powietrza. Niekiedy specjalne kubki do robienia lodów mają wieczka, którymi można posłużyć się podczas noszenia deserów na stół. Dobrym pomysłem są też szklane naczynia. Choć cięższe i bardziej podatne na uszkodzenia, lepiej niż tworzywo chronią pod wpływem wysokich temperatur, więc kielichy na sorbety, lody lub soki z kostkami lodu powinny być w tym czasie do dyspozycji i w razie czego „zjawić się” na stole.

Wyjątkowe tło imprezy weselnej

Na niektórych weselach stosuje się odgórnie narzucony styl, który dotyczy również zastawy stołowej. Moda na eleganckie wesela może przyczynić się do wyjęcia na tę okazję pamiątkowych naczyń kryształowych lub z delikatnej porcelany. Kielichy na sorbety lub salaterki, pucharki kryjące deser lodowy na pewno spodobają się wymagającym gościom. Przeważnie obecne są na przyjęciach odbywających się pod dachem, w przystrojonych salach wynajętego obiektu o wysokim standardzie. Ekskluzywne restauracje urządzające przyjęcia weselne dla gości również dbają o to, by na stołach znalazły się efektownie wyglądające naczynia. Tego typu przyjęcia odbywają się przeważnie bez udziału dzieci, lub też dla małych gości przewidziana jest osobna sala z dostosowaną zastawą. Wesele, na którym można skorzystać z pięknych porcelanowych naczyń, kryształowych kielichów na lody, jest niezapomnianym przeżyciem. Warto wybrać się na nie w eleganckiej kreacji, bo na pewno powstanie mnóstwo zdjęć i filmów dokumentujących jego przebieg oraz wszystkie szczegóły oprawy, otoczenia, wyglądu gości itd.