Zastosowanie opraw halogenowych w domu

dom i ogród

Wersje demo ERPWritten by:

Czego dowiesz się z artykułu

Dzisiaj mamy wybór, gdzie i jakie oświetlenie zastosować. Niektórzy hołdują nieśmiertelnym żyrandolom, inni oświetleniu bocznemu, jeszcze inni plafonom. Ile ludzie, tyle idei i pomysłów na aranżację swojego wnętrza. Jednym z bardziej popularnych rozwiązań stały się oczka sufitowe, montowane na sufitach podwieszanych, jak i zwykłych. Ich wybór jest w tym momencie nieograniczony. Mamy wybór w materiale opraw, kolorze, możemy ustawiać kierunek padania światła, a także kształt opraw, tak aby pasowały do naszego pomieszczenia.

Oczka sufitowe w łazience

W łazience ważne jest oświetlenie boczne oraz sufitowe. Możemy w niej zastosować szereg rozwiązań, jednak najbardziej wygodne jest zastosowanie oczek sufitowych. Halogeny sufitowe led nie zajmują miejsca i są dopełnieniem aranżacji wnętrza. Wybierając kolor oczek pod akcesoria mamy łazienkę dopełnioną pod kątem designu w każdym calu, a wybór jest nieograniczony. Dodatkowo lampy halogenowe są wygodnym rozwiązaniem, ponieważ światło przez nie emanowane pada równomiernie na całe pomieszczenie, a kupując regulowane oprawy halogenowe mamy kontrolę nad kierunkiem padania snopu światła. Sklepy dysponują oprawami szklanymi, które są wodoodporne i z powodzeniem mogą zostać zawieszone nad prysznicem i umywalką. Szkło w jasnych pomieszczeniach ładnie rozprasza światło, nadając delikatności i subtelności całemu pomieszczeniu.

Oświetlenie w salonie

Salon to pokój wielofunkcyjny, a światło tam zastosowane wpływa w dużej mierze na nasze samopoczucie. To tam czytamy, oglądamy telewizję, przyjmujemy gości, spożywamy posiłki czy zwyczajnie odpoczywamy. Oświetlenie odgrywa tam znaczącą rolę. Światło górne, rozproszone po suficie jak oczka sufitowe nadaje pomieszczeniu efektu przestrzeni. Stosując lampy halogenowe w oprawach ruchomych mamy kontrole nad światłem, które skierowane będzie tam, gdzie potrzebujemy. Halogeny sufitowe led dają jasne światło, które skierowane wprost w dół oświetla powierzchnie, co ma duże znaczenie podczas zabawy z dziećmi, graniem w planszówki, czy przy zwykłych spotkaniach ze znajomymi. Gdy posiadamy salon połączony z aneksem kuchennym oczka sufitowe rozwieszone nad wyspą zdają rolę. Montując oczka bezpośrednio nad aneksem kuchennym mamy idealnie oświetlony blat, gasząc je-wyciemniamy go tak, że późnym wieczorem jest on niemalże nie do zauważenia, a jeżeli będzie nam to przeszkadzało, wystarczy przy „kuchennej wyspie” zamontować delikatne paski LED oświetlające przestrzeń kuchni.