Wyposażenie ekip sprzątających

dom i ogród

Wersje demo ERPWritten by:

Aby ekip sprzątająca była skuteczna konieczne jest spełnienie kilku podstawowych warunków. Po pierwsze (i zdecydowanie najważniejsze) potrzebni są solidni, sprawdzeni pracownic. Ten biznes opiera się na pracy ludzi. Po drugie należy dysponować odpowiednim sprzętem. Ostatnim warunkiem jest odpowiednia reklama i kontakty.

Dobrzy pracownicy – podstawa działania

Zdecydowanie najważniejsze w tym biznesie jest skompletowanie ekip sprzątających (na początku wystarczy jedna), które będą złożone z maksymalnie wydajnych i zaangażowanych pracowników. Sprzątanie to rodzaj biznesu należący do tej grupy, w której dobry pracownik to skarb. Należy o niego dbać i za wszelką cenę nie pozwolić mu odejść do konkurencji.

Dlatego właśnie w serwisach sprzątających często dość dobrze się zarabia. Pracodawcy wolą zapłacić więcej, niż stracić doświadczonych pracowników. W innym wypadku zostają z ekipą ludzi niedoświadczonych, których praca będzie o wiele mniej wydajna praca. Mniej wydajna praca oznacza natomiast gorsze rezultaty, które z kolei prowadzą do spadku zaufania klientów. A klientów łatwo stracić. Ten biznes zdecydowanie opiera się na współpracy ze stałymi klientami, a utrata nawet jednego może mieć poważne skutki. Podstawą więc skuteczności w tym biznesie są pracownicy, którzy sprawiają że firma działa dobrze.

Podstawowy zestaw do sprzątania – co należy kupić?

Kupić należy kilka rzeczy, ale podstawowy zestaw do sprzątania to wózki do akcesoriów wraz z całym wyposażeniem (najczęściej dwa komplety na kilkuosobową ekipę), oraz odpowiedniej jakości odkurzacz. Wózki do sprzątania to wielofunkcyjne urządzenia, dzięki którym można łatwo przemieszczać się pomiędzy różnymi sektorami sprzątanej przestrzeni, bez konieczności przenoszenia całego wyposażenia ręcznie. Na wózku znajduje się zazwyczaj wszystko co potrzebne w pracy.

Integralną częścią zestawu do sprzątania jest odkurzacz przemysłowy. W tej pracy potrzebne jest profesjonalne, wysokiej jakości urządzenie o dużej mocy. Odkurzacze o mocy i pojemności zbyt małej, prawdopodobnie w krótkim czasie zakończą swoje życie w tak wymagającej pracy.

Jak rozruszać firmę – rola reklamy

Żadna firma nie może się obyć bez reklamy, dzięki której może znaleźć większą liczbę klientów. W tym biznesie najlepszym pomysłem wydają się serwisy branżowe i specjalistyczne czasopisma, choć najczęściej klientów zdobywa się na drodze bezpośrednich negocjacji.

Ważne jest również trzymanie ręki na pulsie lokalnego runku. Nowe przestrzenie biurowe powstają bardzo często, a umowę na ich sprzątanie zazwyczaj dostaje ten, kto pierwszy zaoferuje atrakcyjne warunki współpracy.