Kilka pomysłów na imprezę urodzinową dla dzieci

dom i ogród

Wersje demo ERPWritten by:

Każdy rodzic przynajmniej raz do roku, w okolicach urodzin swojej pociechy, staje przed wyzwaniem zorganizowania imprezy dla niej i jego znajomych. Choć na rynku pojawia się coraz więcej firm gotowych wyręczyć nas w tym zadaniu, warto spróbować zmierzyć się z nim samodzielnie. Podpowiadamy jak sprawić radość dzieciakom.

Impreza na świeżym powietrzu

Choć w dobie telewizji, internetu i komputerów można odnieść wrażenie, że dzieci dużo mniej czasu spędzają na dworze, to nie zmienia faktu, że imprezy dla dzieci w plenerze są niemal gwarancją sukcesu. Wadą takiego rozwiązania jest jednak uzależnienie od pogody. By taka impreza mogła się udać potrzebna jest nie tylko organizacja kilku atrakcji, ale też dobra pogoda.

Organizując urodziny w plenerze warto zadbać o przekąski, które dzieci bez problemu mogą zjeść, bez potrzeby nieustannego mycia rąk. Dobrze sprawdzą się owoce czy babeczki w papilotkach. Dla tych nieco starszych dzieci warto zorganizować ognisko, które z pewnością będzie dodatkową atrakcją.

Podczas imprezy dla dzieci bardzo ważne są też zabawy, a na dworze bardzo łatwo je zorganizować, zwłaszcza te w formie zawodów. Może to być tradycyjne przeciąganie liny, bieg w parach, wyścigi w workach, albo z jajkiem na łyżce.

Tematyczne imprezy dla dzieci

W ostatnich latach bardzo popularne stały się tematyczne imprezy dla dzieci. Co bardzo ważne można je zorganizować zarówno w domu jak i w plenerze. Generalną ideą takich imprez jest zbudowanie zarówno dekoracji, przekąsek, jak i zabaw dla dzieci wokół jakiegoś tematu, najlepiej lubianego przez nasze dziecko. Może to być ulubiona bajka, dla dziewczynek przyjęcie w stylu księżniczek, a dla chłopców indiańska lub piracka impreza.

Przed taką imprezą warto też poinformować gości i ich rodziców o głównym temacie imprezy i poprosić by dzieci przebrały się w tym stylu. Można to zrobić na wcześniej przygotowanych, najlepiej razem z dzieckiem, zaproszeniach, oczywiście również tematycznych.

Bal przebierańców

Bal przebierańców to klasyka gatunku imprez dla dzieci. W odróżnieniu od imprezy tematycznej, zarówno przebrania gości, jak i dekoracje nie muszą być związane z określonym odgórnie tematem. Daje to pełną dowolność, a dzieci bardzo lubią się wcielać w swoje ulubione postacie, więc dobra zabawa jest niemal gwarantowana.

Podczas balu przebierańców można dodatkowo urządzić konkurs na najlepsze przebranie albo mini teatrzyk, w którym dzieci będą odgrywały scenki z postaciami w które się wcieliły.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.