Sprawne podnośniki do drzwi

dom i ogród

Wersje demo ERPWritten by:

Zabudowa meblami na wymiar nie bez powodu jest popularnym sposobem na zagospodarowanie przestrzeni w domu. I niezależnie od tego, gdzie należy wykonać zlecenie, na północy albo na południu kraju. Czy też szafy na wymiar w Poznaniu trzeba zmontować, należy mieć pewien zasób wiadomości, by móc podejmować trafne decyzje.

Szafy do zabudowy

W szafach do zabudowy i w innym wydaniu mebli na wymiar jest mnóstwo zakamarków i przestrzeni, które trzeba zamknąć drzwiami. Wtedy potrzebne są zawiasy, a uzupełnieniem osprzętu do zawieszenia drzwi są siłowniki.

Poniżej prezentujemy przegląd najczęściej stosowanych konstrukcji zawiasów zespolonych z siłownikami i drzwi, w które np. mogą być wyposażone szafy na wymiar w Poznaniu.

1. Fronty uchylno-składane − fronty mogą mieć tradycyjnie wykonane obrzeże lub mogą być wykończone metalową ramką z aluminium, lub innego metalu. Dzielony front wymaga zachowania szczelin technicznych, aby obie części klapy zamykającej nie kolidowały ze sobą na styku. Konstrukcja siłownika pozwala na regulację w trzech płaszczyznach. Front po otwarciu składa się, tak że obie części układają się równolegle do siebie.

2. Fronty uchylne z przemieszczeniem − mają zastosowanie w dużych elementach frontów. Warunkiem do udanego montażu i użytkowania jest istnienie przestrzeni ponad meblami. Fronty otwierają się i zamykają dość widowiskowo.

3. Fronty nad korpusem − front szafki wykonuje ruch o zasięgu stu osiemdziesięciu stopni, czyli pół okręgu. W tej wersji możliwe jest użytkowanie pod warunkiem, że element znajduje się na tyle nisko od poziomu zero, by szerokość frontu zmieściła się pod sufitem.

4. Fronty uchylne − są to zwykle egzemplarze niewielkich rozmiarów. Otwieranie następuje w płynny sposób i można zastosować opcję stop w odpowiedniej wysokości. Zawiasy w tej wersji mają łagodny domyk.

5. Fronty uchylne do małych szafek − mogą być montowane nawet w wyższych partiach zabudowy pod stropem następnej kondygnacji domu. Dzięki stoperom kąta otwarcia można rozwarcie siłownika ograniczyć do 100° lub 75°. W wersji pełnego otwarcia kąt przewyższa 100°.

Uzupełnieniem wszystkich rodzajów zawiasów i siłowników są automatyczne ograniczniki zamykania przy zastosowaniu frontów bez uchwytów. Jednym przyciśnięciem można zwolnić blokadę i chylić front, tak by można było dalej ręcznie otworzyć szafkę.

Planując nowoczesny styl rozwiązania zabudowy nowo zbudowanego domu lub przed chwilą zakupionego apartamentu warto udać się po szafy na wymiar właśnie do Poznania.