Łazienka w stylu glamour

dom i ogród

Wersje demo ERPWritten by:

Luksusowa łazienka jak w pałacu to trend, który na dobre zagościł także w blokowych, niezbyt dużych wnętrzach. Pomieszczenie w stylu glamour nie musi być duże. Wystarczy, że będzie wyposażone w sprzęty i dodatki w odpowiednim klimacie. Jak stworzyć taką łazienkę?

Niecodzienne i oryginalne sprzęty

Należy pamiętać, że styl glamour nie wie co to przesada, a jedną z jego zasad jest przepych. Z tego względu odpowiednia do takiej łazienki będzie wanna wolnostojąca na ozdobnych złotych nogach czy też czarna błyszczącą toaleta. Szafka umywalkowa może być zaś stylizowana na barok. Na ścianach można się pokusić o farbę z brokatem a płytki mogą być lustrzane.

Jednym z wyrazistych elementów stylu glamour jest oświetlenie z kryształkami, na przykład dużą wisząca lampa. Oczywiście nie trzeba stosować tych wszystkich pomysłów naraz. Chodzi o to, by skomponować je ze smakiem i pewną dozą odwagi, ponieważ styl gamour jest klimatem rzucającym się w oczy i wyrazistym. Łagodzić go mogą białe ręczniki bawełniane lub jednolita podłoga.

Klasyczne elementy dodadzą smaku

Jeżeli decydujemy się na wyposażenie pełne przepychu, dobrze nieco stonować je dodatkami takimi jak jednolite ręczniki bawełniane, pojemniki lub butelki z kosmetykami. Takim jednolitym kolorem nie musi być biel. Doskonale sprawdzi się także czerń lub antracyt. Wystarczy kupić komplet wysokiej jakości ręczników bawełnianych, kilka szklanych opakowań na kosmetyki płynne, a także kubek na szczotki do zębów.

Takimi klasycznymi elementami w większej łazience mogą być też stonowane, jednolite grafiki na ścianach. Dobrze jest zachować równowagę pomiędzy przepychem a delikatniejszymi elementami, które niejako będą stanowić jego tło. Dzięki temu całość prezentuje się ze smakiem.

Gdzie kupować elementy glamour?

Największy wybór sprzętów, dodatków, a nawet ręczników bawełnianych dobrej jakości oczywiście można znaleźć w internecie. Dzięki temu, że za jednym razem można obejrzeć wiele stron www oraz porównać ze sobą poszczególne produkty, można wybrać zarówno najbardziej zadowalającą cenę, jak i jakość.

Jeżeli chcemy najpierw zobaczyć coś na własne oczy, można udać się do sklepów wnętrzarskich by obejrzeć meble, sprzęty czy tapety i zapisać ich specyfikację, a potem poszukać identycznych rzeczy w sieci.

Ręczniki bawełniane znajdziesz w ofercie Vege Home