Jak stylowo urządzić salon?

dom i ogród

Wersje demo ERPWritten by:

Salon to miejsce, w którym spędzamy czas z rodziną, odpoczywamy, ale również przyjmujemy gości. Ze względu na to, że jest to pomieszczenie wielofunkcyjne, jego aranżacja powinna być skrupulatnie zaplanowania. Jak stylowo urządzić salon?

Jak optycznie powiększyć przestrzeń?

Obecnie w nowoczesnych mieszkaniach kuchnia jest otwarta na salon oraz jadalnię. To bardzo dobre rozwiązanie, które daje duże możliwości aranżacyjne. Oczywiście warto, żeby było przestronnie i elegancko. Najlepiej stawiać na jasne ściany oraz stonowany kolory mebli, w ten sposób będzie przestronniej. Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym jest zastosowanie luster oraz błyszczących materiałów, które doskonale odbijają światło.

Jakie meble do salonu?

Jeżeli salon jest połączony z kuchnią i jadalnią, pamiętajmy, że wszystkie pomieszczenia muszą być spójne stylistycznie. Na pewno nie może zabraknąć wygodnej kanapy, foteli, puf. W jadalni czy kuchni dobrze będzie prezentować się krzesło loft. Wybierając krzesła nie trzeba decydować się na kupowanie ich w komplecie, powinny mieć wspólny element, ale niekoniecznie muszą wyglądać identycznie. Każde krzesło loft w nieco innym wydaniu, to ciekawe rozwiązanie aranżacyjne. Dzięki temu wnętrze nie jest takie nudne i przewidywalne. Duży wybór krzeseł loft można znaleźć w sklepach internetowych, w takich miejscach będzie zdecydowanie większy wybór, niż stacjonarnie. Ważne jest to, żeby wybrane krzesła loft były wygodne.

Dodatki do salonu

Chociaż nie każdy przywiązuje dużą wagę do dodatków, to tak naprawdę one decydują o tym, jak ostatecznie prezentuje się wnętrze. Warto stawiać na naturalne materiały, porcelanę oraz rośliny doniczkowe. Kwiaty wyglądają bardzo stylowo praktycznie w każdy wnętrzu, niezależnie od tego, czy jest urządzone w stylu tradycyjnym, minimalistycznym, czy industrialnym.

Salon nie jest łatwym pomieszczeniem do urządzania, ponieważ pełni wiele funkcji i trzeba przystosować je do wykonania różnych czynności. Bardzo istotną kwestią jest również rozmieszczenie oświetlenia, co wpływa na odbiór wnętrza. Oczywiście w tym wypadku lampa górna to zdecydowanie za mało, trzeba stawiać również na dekoracyjne kinkiety oraz lampy podłogowe, które doskonale sprawdzają się w salonach.

Krzesło loft znaleźć można w ofercie spokko.pl