Jak kupić dobrą żarówkę ledową e27?

dom i ogród

Wersje demo ERPWritten by:

Czego dowiesz się z artykułu

Każdy doskonale wie, że żarówki ledowe e27, to zdecydowanie najpopularniejszy produkt używany do oświetlenia. Niestety pomimo tego, że codziennie setki, jeśli nie tysiące osób kupują podobne żarówki, to jednak najczęściej są to zakupy zupełnie przypadkowe, podczas których nie zostały wzięte pod uwagę parametry danych modeli. Na co powinno się zwracać uwagę podczas kupowania takiej żarówki?

Jaka barwa świecenia?

Jeszcze do niedawna jedyne żarówki, jakie można było dostać w sklepie, to były żarówki żarnikowe. Charakteryzowały się one tym, że mocno się nagrzewały, szybko przepalały, a także tym, że świeciły tylko w jednym kolorze, czyli w białym ciepłym. Było to dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o pokój dzienny, czy też sypialnię, ponieważ takie światło daje możliwość zrelaksowania się i wypoczęcia, niestety było ono niezbyt dobre w przypadku miejsc do nauki lub pracy.

Obecnie używane żarówki ledowe e27 pozwalają wybrać barwę świecenia. Oprócz używanej do tej pory wersji białej ciepłej wybrać można również żarówki w wersji białej zimnej. Jest to model polecany szczególnie mocno właśnie do pomieszczeń związanych z nauką lub pracą, ponieważ tak barwa pozwala na większą koncentrację i skupienie.

Jaka moc świecenia?

Kolejną niezwykle ważną sprawą, o której trzeba pamiętać, gdy kupuje się ledowe żarówki e27, to jaka ma być ich moc. Niestety wraz z pojawieniem się na rynku żarówek ledowych, wiele osób ma poważne problemy z poprawnym ocenieniem ich mocy. Dawniej wystarczyło zwracać uwagę jedynie na waty, podczas gdy obecnie nie tylko moc żarówek znacznie się zmniejszyła, lecz również modele o tej samej mocy mogą świecić nieco inaczej. Z jakiego powodu?

Oprócz mocy żarówki ledowej koniecznie trzeba zwracać uwagę również na to, jak wiele emituje ona światła. Parametr ten wyrażany jest w lumenach i bezpośrednio odnosi się do ilości światła, która wydobywać się będzie z danego modelu żarówki. Moc w tym wypadku jest jedynie informacją dla klienta, jak duże zapotrzebowanie energetyczne do świecenia będzie miała dana żarówka.