Dom z gotowych elementów – wady i zalety

dom i ogród

Wersje demo ERPWritten by:

Czego dowiesz się z artykułu

Budowa domu to jedno z największych wyzwań, z jakimi możemy się zmierzyć w życiu. Przed rozpoczęciem prac należy podjąć wiele ważnych decyzji. Jedną z nich jest metoda budowy domu. Domy z prefabrykatów nadal nie są rozpowszechnione. Jakie są wady i zalety tego rodzaju budownictwa?

Dom modułowy – zalety

Dom z gotowych elementów powstaje w bardzo krótkim czasie. Budując dom metodą tradycyjną inwestor rozkłada to na 2, a nawet 3 lata. Gotowe domy powstają w fabryce w ciągu kilku tygodni. Wykończenie ich trwa 2-3 miesiące.

Warto pamiętać, że z rozpoczęciem budowy domu modułowego nie trzeba czekać na pozwolenie na budowę. Elementy powstające w fabryce można zamówić już w momencie, gdy zakupimy działkę. Dzięki temu proces budowy ulega znacznemu skróceniu.

Kolejna zaleta jest możliwość budowy bez względu na warunki atmosferyczne. Składanie gotowego domu można rozpocząć zarówno zimą, jak i latem.

Mówiąc o zaletach gotowych domów nie można zapomnieć o ich wykonaniu. Dzięki temu, że gotowe domy są produkowane w fabryce ich elementy zostają wykonane przy użyciu precyzyjnych urządzeń, których nie można wykorzystać na placu budowy. Dom z gotowych elementów jest ciepły i energooszczędny, co ma ogromny wpływ na budżet właścicieli.

Dom modułowy – wady

Gotowe domy, jak każde inne, mają również swoje wady. Trzeba o tym pamiętać.

Krótki czas budowy domu jest ogromną zaletą, ale tylko dla tych inwestorów, którzy są gotowi do sfinansowania całej budowy. Budując dom metodą tradycyjną płatności można rozłożyć na wiele miesięcy, a nawet lat. W trakcie budowy domu modułowego nie jest to możliwe.

Trzeba również pamiętać, że w trakcie inwestycji nie ma możliwości zmian projektu. Gotowe domy to na pewno propozycja dla inwestorów, którzy wiedzą, czego chcą.

Dzięki temu, że dom z gotowych elementów powstaje w fabryce mało prac jest wykonywanych na działce. Trzeba jednak pamiętać, że chcąc wybudować dom z gotowych elementów trzeba mieć działkę na tyle dużą, by mogły na niej parkować samochody dostawcze. Niezbędny jest również dźwig. Konieczny jest dojazd do działki, który umożliwi parkowanie i manewrowanie dużymi samochodami.

Dom z gotowych elementów to rozwiązanie przyszłości. Są to budynki, które są energooszczędne, praktyczne i eleganckie. Warto dokładnie przyjrzeć się tej metodzie budowy, gdyż jest ona tego warta.