Coraz więcej mieszkań w Polsce

dom i ogród

Wersje demo ERPWritten by:

Okazuje się, że niektóre województwa cechuje ogromny ruch budowlany w obszarze budownictwa mieszkaniowego, a w niektórych regionach Polski ten współczynnik jest na wyjątkowo niskim poziomie. Spoglądamy na raport Głównego Urzędu Statystycznego w zakresie budownictwa mieszkaniowego w okresie od stycznia do lipca 2019 roku.

Województwo mazowieckie bezsprzecznie na czele stawki

Choć rynek budownictwa mieszkaniowego w Polsce utrzymuje się na rożnym poziomie, to spoglądając na sytuację w różnych rejonach kraju można stwierdzić, że w niektórych miastach projektanci wnętrz będą mieć naprawdę dużo pracy. Największą liczbę pozwoleń i zgłoszeń zanotowano w województwie mazowieckim. To obszar Warszawy wraz z aglomeracją stanowi centralny punkt, w którym buduje się po prostu najwięcej. Pozwoleń na budowanie domu w samym województwie mazowiecki wydano niemalże 27 tysięcy, a zgłoszeń z projektem budowlanym dokonano ponad 24 tysiące.

Świadczy to o dużej skali budownictwa mieszkalnego. To właśnie w stolicy naszego kraju projektanci wnętrz mogą zarobić najwięcej. Występuje w tym regionie największy popyt na usługi związane z aranżacją przestrzeni mieszkaniowych. Za deklasującym Mazowszem plasują się odpowiednio: województwo małopolskie, wielkopolskie, pomorskie i śląskie. Wykończenia wnętrz na Śląsku będą stanowić mniej niż połowę tego, co statystycy przewidują dla województwa mazowieckiego. Reszta województw dysponuje znacznie niższymi współczynnikami ruchu budowlanego.

Czy mieszkań jest więcej, niż przed rokiem? Wykończenia wnętrz na Śląsku, w Trójmieście i stolicy będą wyjątkowo rozchwytywane

Według statystyk osiągnięto już zeszłoroczny pułap oddanych do użytkowania mieszkań, w porównaniu z rokiem poprzednim. Oznacza to, że w przeciągu siedmiu miesięcy oddano więcej mieszkań, niż w dwunastu miesiącach roku 2018. Oznacza to, że do końca roku 2019 liczba mieszkań może być naprawdę imponująca. Niewykluczone także, że przez ostatnie miesiące bieżącego roku sytuacja lekko „wyhamuje”, ze względu na nadchodzący okres jesienno-zimowy, w którym buduje się znacznie mniej. Bez wątpienia jednak 2019 rok jest dobrym okresem budownictwa mieszkaniowego, a co za tym idzie, otwiera to furtkę dla innych usług, np. tych związanych z projektowaniem wnętrz. W Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, a także wykończenia wnętrz na Śląsku będą biły rekordy popularności i notowały bardzo wysokie współczynniki. Reasumując – pracownicy z branży „wykończeniówki” będą mieli ręce pełne pracy i nie zapowiada się, aby ta tendencja obniżyła się w najbliższych latach.