Węglik spiekany – atrakcyjna cena skupu

biznes

Wersje demo ERPWritten by:

Czy sprzedaż złomu jest jeszcze opłacalna? Ze względu na niskie ceny skupu złomu większość osób woli wyrzucać puszki, zużyte garnki do śmieci. Są jednak metale, których cena w skupie jest wysoka. To przede wszystkim metale kolorowe, metale rzadkie. Skup węglika spiekanego prowadzona jest przez większość skupów złomów specjalizujących się w metalach rzadkich.

Co to jest węglik spiekany?

To termin znany na pewno wszystkim profesjonalistom zajmującym się obróbką metali, obróbką drewna. Nie powinno być obce także domowym majsterkowiczom, pozostałym nic nie mówi.

Węglik spiekany swoimi właściwościami fizycznymi jest bardzo podobny do diamentu, jest twardy i ostry. Jego stworzenie miało na celu zastąpienie drogiego diamentu w narzędziach do obróbki metalu. Ze względu na niższe koszty wytwarzania znalazł zastosowanie także w przemyśle zbrojeniowym, samochodowym, leśnictwie, medycynie.

Węglik spiekany powstaje ze sproszkowanego wolframu, tytanu, chromu, do których dodaje się sproszkowany węgiel i spoiwo. Tym ostatnim najczęściej jest kobalt, nikiel lub żelazo. Mieszanka pod działaniem wysokiej temperatury i ciśnienia zostaje spiekana. Efektem jest niezwykle twardy węglik spiekany.

Zastosowanie węglika spiekanego

Węglik spiekany jest materiałem niezwykle twardym i ostrym, dlatego wykorzystywany jest przede wszystkim do produkcji narzędzi służących do obróbki metali lub innych materiałów, gdzie powstaje duża temperatura. Za węglik spiekany cena w narzędziach jest znacznie wyższa niż w przypadku innych materiałów.

Największą wadą węglika spiekanego jest jego łamliwość przy dużych powierzchniach. Z tego względu najczęściej stosowany jest do wykonywania końcówek wierteł, pił tarczowych, frezów do drewna, noży tokarskich. Końcówki mogą być mocowane na stałe za pomocą lutowania lub jako części wymienne mocowane za pomocą śrub.

Węglik spiekany skup

Wiele firm skupujących złom oferuje skup węglika spiekanego po bardzo atrakcyjnych cenach, nawet 60 zł za kilogram. Taka cena wynika z polityki odzyskiwania surowców wtórnych. Węglik spiekany nadaje się do ponownego przetopienia, a ze względu na skład, jest złomem niezwykle cennym.

Za węglik spiekany cena jest bardzo atrakcyjna, ponieważ jest on bardzo ciężki, więc uzbieranie kilku kilogramów w ciągu krótkiego okresu czasu nie stanowi większego problemu.

Węglik spiekany skup oferuje nie tylko atrakcyjną cenę, ale również własny odbiór od klienta w przypadku większej ilości. To dodatkowy zysk.