System Andon i jego największe zalety

biznes

Wersje demo ERPWritten by:

Przedsiębiorcy poszukują rozwiązań dla swoich firm, które zapewniłyby wiele długoterminowych korzyści. Wraz z postępem technologii informatycznych wzrasta również wydajność zarządzania poszczególnymi procesami na różnych etapach realizacji projektów. System Andon jest coraz częściej brany pod uwagę, gdyż jego wdrożenie ma wiele zalet.

System Andon – jego cechy charakterystyczne

System Andon jest przede wszystkim niezawodnym narzędziem służącym do sygnalizacji wszelkich usterek i nieprawidłowości. Ma prostą budowę i jest łatwy w montażu. Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa i zachodzących w nim zmianach nie trzeba wymieniać systemu Andon na inny. Udaje się go szybko zaadaptować do nowego środowiska pracy głównie z tego względu, że najczęściej informacje są przesyłane drogą radiową.

System ten może być zastosowany praktycznie w każdej firmie, gdyż istnieje możliwość przystosowania go do indywidualnych oczekiwań i wymogów, jakie obowiązują w konkretnej firmie. Dodatkowym walorem jest również to, że korzystanie z systemu Andon jest wyjątkowo proste.

Korzyści wynikające z wdrożenia systemu Andon

Poprzez wdrożenie systemu Andon, można liczyć na to, że w znacznym stopniu wzrośnie wydajność wykonywanych działań w danym sektorze przedsiębiorstwa. System Andon sygnalizuje wszelkie usterki w konkretnym miejscu pracy, dlatego też nie trzeba tracić czasu na poszukiwanie strefy, w obrębie której występują nieprawidłowości.

Możliwość korzystania z tego narzędzia sprawia, że pracownicy są bardziej wyczuleni na to, w jaki sposób wykonują swoje zadania. Stają się więc bardziej zdyscyplinowani, co jest również z pożytkiem dla wytwarzanych produktów, które prezentują lepszą jakość.

Jeśli z narzędzia korzysta się na przykład na linii produkcyjnej, można zebrać kompletne dane na temat tego, kiedy doszło do usterki, a także dlaczego się ona pojawiła. W dodatku system ten nie tylko wykrywa nieprawidłowości, ale również automatycznie o nich informuje wszystkie osoby odpowiedzialne za pracę w danym sektorze.

System Andon – kiedy się sprawdza?

Warto zdecydować się na wdrożenie systemu Andon, jeśli istotne jest to, by szybko wykrywać wszelkie awarie maszyn i powiadamiać o tym służby, które są odpowiedzialne za ich prawidłowe funkcjonowanie.

System Andon pozwala również wykryć brak komponentów niezbędnych do wykonania pracy na danym stanowisku. Za jego pomocą można również cały czas mieć pod kontrolą jakość wytwarzanych produktów – w razie wystąpienia problemu jakościowego, system o tym powiadamia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Signalo