Firma kurierska

biznes

Wersje demo ERPWritten by:

Czego dowiesz się z artykułu

Firma UPS to amerykańska firma kurierska zajmująca się dostarczaniem przesyłek oraz logistyką. Swoją działalność prowadzi w ponad dwustu krajach na świecie, Przesyłki UPS docierają również do Polski.

Historia UPS

Firma ups została założona w 1907 roku przez Jamesa E. Caseya. Jej pierwotna nazwa brzmiała American Messenger Company. Pierwsza siedziba została otwarta w Seattle. W swoich pierwszych latach działalności ups przesyłki dostarczało tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo pracownicy doręczali również listy oraz jedzenie z restauracji. Z racji embarga nałożonego przez Stany Zjednoczone przesyłki UPS nie mogą docierać do Korei Północnej, Birmy oraz Kuby.

UPS przesyłki

UPS przesyłki dostarcza, jak większość kurierów, w ciągu dwóch dni roboczych. Istnieje również możliwość zlecenie doręczenia przesyłki na konkretny dzień oraz godzinę, co w przeciwieństwie do innych firm kurierskich jest rzadko spotykane. United Parcel Service oferuje również przesyłki międzynarodowe standardowe oraz ekspresowe. W tym przypadku termin doręczenia jest bardzo mocno uzależniony od adresu dostawy. Wiadomo, że na drugi koniec świata będzie ciężko dostarczyć paczkę tego samego dnia lub dzień później. Inną usługą jaką w swojej ofercie posiada firma kurierska UPS jest fracht priorytetowy morski i lotniczy, ale tylko dla przesyłek nie przekraczających wagi siedemdziesięciu kilogramów.

UPS wycena

Dla przesyłek dostarczanych przez ups wycena jest zależna od wielu czynników. Najważniejszym jest dystans jaki musi ona pokonać zanim znajdzie się u odbiorcy. Kolejnym jest wybór rodzaju dostarczenia, może to być standardowa przesyłka lub ekspresowa, która jest dosyć często wybierana przez firmy nadające paczki. Innym równie ważnym czynnikiem jest rozmiar oraz waga paczki. Im większa i cięższa tym wyższa będzie kwota jaką trzeba będzie zapłacić. Jednak warto mieć na uwadze, że większość firm kurierskich posiada swoje limity. Jeśli przesyłka ma charakter międzynarodowy pod uwagę należy wziąć też cło i podatek, ale tylko w przypadku gdy adresatem będzie osoba mieszkająca poza terenem Unii Europejskiej. Ostatnim ważnym czynnikiem jest ubezpieczenie, które przeważnie jest już wliczane w cenę wysyłki o ile jej wartość nie przekracza stu złotych. W innym wypadku można dokupić dodatkowe ubezpieczenie, które również znajduje się w ofercie