Skuteczne i sprawne odzyskiwanie długów

biznes

Wersje demo ERPWritten by:

We Włoszech jest wielu Polaków, którzy na co dzień prowadzą swoje działalności gospodarcze i biznesy. Wiąże się z tym także często fakt, iż pojawiają się dłużnicy, którzy nie terminowo opłacają faktury lub wręcz przeciwnie – całkowicie nie spłacają długów, które zaciągnęli. Czy Polacy nie znający języka oraz prawa włoskiego mają jakiekolwiek szanse na odzyskanie długów? Jak dochodzić swoich roszczeń? Poniżej, kilka cennych wskazówek.

Windykacja Włochy – sprawdzone rozwiązania

Dochodzenie należności od dłużnika włoskiego wcale nie jest tak skomplikowanie i niewykonalne jak wielu osobom mogłoby się wydawać. Wystarczy poznać pewne zasady oraz dostępne narzędzia, dzięki którym można szybciej dotrzeć do dłużnika oraz spróbować zmusi go (bez występowania na drogę sądową) do spłaty zadłużenia. Wiele polskich kancelarii prawnych bowiem współpracuje na co dzień z firmami zewnętrznymi windykacyjnymi, którym w większości przypadków udaje się odzyskać całą należność dla klienta.

Kto powinien zgłosić się po pomoc?

Do kancelarii włoskich prowadzonych przez Polaków bardzo często zwracają się duże podmioty gospodarcze takie jak: firmy, przedsiębiorstwa czy klienci indywidualni, którym wiele klientów nie płaci zobowiązań. Po umówieniu się na spotkanie w kancelarii, fachowcy starają się powziąć plan działania (na początku bez uruchamiania specjalnych narzędzi). Na początek warto wysłać ostateczne pismo wzywające do natychmiastowej spłaty długów.

Windykacja należności we Włoszech a rozwiązania polubowne

Windykacja Włochy bardzo często odbywa się polubownie, gdy dłużnik chce spłacić dług i nie ucieka przed swoimi zobowiązaniami. Wówczas przy pomocy prawników, ich wiedzy i doświadczenia można wraz z wierzycielem i dłużnikiem stworzyć plan spłaty zobowiązań, tak by jedna i druga strona była usatysfakcjonowana i miała pewność, że dojdzie do spłaty całego długu. Jest to jedno z korzystniejszych rozwiązań, gdyż nie wiąże się z żadnymi kosztami.

Jak widać z powyższego, windykacja należności we włoszech może przebiegać w bardzo różnorodny sposób. Wystarczy wiedzieć do kogo się zgłosić po pomoc i podjąć odpowiedni plan działania. Polacy, którzy nie znają włoskiego oraz obowiązujących przepisów – wcale nie są narażeni na straty. Z odpowiednią pomocą fachowców szybko i sprawnie można odzyskać swój dług zarówno na drodze polubownej, jak i sądowej.