Jak zarządzać zadaniami?

biznes

Wersje demo ERPWritten by:

Przedsiębiorcy bardzo często zastanawiają się, jakie techniki powinno się zastosować, by zarządzanie zadaniami było efektywniejsze? Jak realizować zdecydowanie więcej zadań w krótszym czasie?

Mapy myśli

Warto przede wszystkim stworzyć mapę myśli. Jest to w najprostszym możliwym ujęciu sposób notowania oraz planowania w graficznej formie. Jego założeniem jest zwiększenie efektywności pracy.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiane narzędzie można wykorzystać przy planowaniu złożonych projektów. Ponadto mapę myśli można tworzyć nie tylko analogowo, ale również za pomocą różnych aplikacji.

Metoda salami

Należy mieć świadomość, że najczęstszą przyczyną odkładania zadań na później jest ich wielkość oraz złożoność. Warto zastosować technikę salami. Polega one na podzieleniu dużych zadań na mniejsze czynności.

Godny uwagi jest fakt, że dzięki temu skończenie jednego zadania sprawi, że przedsiębiorca będzie miał znacznie większą motywację do wykonania kolejnego. Dzięki temu właściciel firmy nie będzie miał większych problemów z realizacją bardzo skomplikowanych projektów.

Metoda szwajcarskiego sera

Metoda jest bardzo podobna do poprzedniej wymienionej techniki. Różnica polega jednak na tym, że przedsiębiorca musi skupić się na czasie ich wykonania.

Zalecane jest zatem wyznaczenie sobie konkretnych odcinków czasu (np. 20 minut), a następnie wybranie zadań w ramach danego projektu, które będą w tym czasie zrealizowane. Wspomniana metoda świetnie zda egzamin w przypadku złożonych projektów.

Planowanie kolejnego dnia

Jest to jeden z najlepszych możliwych sposobów na Zarządzanie zadaniami. Będzie bowiem od niego zależała nie tylko efektywność działań, ale również bilans dnia. Warto kończyć każdy kolejny dzień planem działań na kolejny. Nie jest rekomendowane odkładanie tej czynności na poranek.

Można w ten prosty sposób odzyskać kontrolę nad swoim czasem. Dana osoba będzie także miała możliwość cieszyć się wolnym czasem. Przedsiębiorca nie będzie również stresował się przed pójściem spać.