Jak podszlifować swój angielski?

biznes

Wersje demo ERPWritten by:

Umiejętność praktycznego posługiwania się językami obcymi jest często niezbędna, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Niestety, lekcje odbywane w szkole, a nawet kurs w dobrej szkole językowej to często za mało, by opanować język na odpowiednim poziomie. Co jeszcze możemy zrobić?

Oglądaj obcojęzyczne filmy i seriale

To świetny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Dla większości z nas obejrzenie kolejnego odcinka serialu albo filmu z ulubionym aktorem to wymarzony sposób na relaks po całym dniu pracy, czy nauki. Aby jednocześnie uczyć się języka, wcale nie musimy z niego rezygnować.

Wystarczy, że będziesz oglądał film lub program w oryginalnej wersji językowej. Większość popularnych platform do oglądania filmów daje nam taką możliwość. Jeśli Twój poziom znajomości języka nie jest wystarczający, możesz dodatkowo włączyć napisy. Opcja dla najmniej zaawansowanych to oglądanie filmu w oryginalnym języku i wspomaganie się napisami w języku polskim.

Pracuj z native speakerem

Rozmowa z native speakerem to najlepszy sposób na doskonalenie swoich umiejętności w praktyce. Obecnie niemal każda szkoła językowa ma w swojej ofercie takie zajęcia. Możesz zdecydować się też na korepetycje angielski prowadzone przez osobę, dla której angielski jest językiem ojczystym.

Jeśli prowadzący korepetycje angielski native speaker nie do końca Cię przekonuje, możesz skorzystać z możliwości, jakie daje nam internet. W sieci działa wiele stron internetowych, za których pośrednictwem można rozmawiać z osobami z całego świata. To świetny sposób na naukę, ale i na nawiązanie nowych, ciekawych kontaktów.

Używaj języka na co dzień

Być może wydaje Ci się, że to nic odkrywczego, jednak wiele osób, które uczą się języka albo korzystają z korepetycji angielski, nie wykorzystuje swoich umiejętności na co dzień. To duży błąd, bo nieużywane umiejętności szybko zanikają.

Mając tego świadomość, używaj języka obcego, kiedy tylko możesz. Czytaj angielskie książki, korzystaj z instrukcji w języku obcym, aktywnie używaj języka na wakacjach. Nawet jeśli Twój akcent nie jest perfekcyjny i nie rozumiesz każdego technicznego pojęcia, z którym się zetkniesz, możesz w ten sposób doskonalić swoje umiejętności.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze szkoły językowej International House z Bielska Białej