Główne zastosowanie skrzyniopalet plastikowych

biznes

Wersje demo ERPWritten by:

Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego, to od lat najlepsze narzędzie do przewożenia lub transportowania owoców i warzyw. Ich konstrukcja jest solidna i szczelna, dzięki czemu nie ma obaw, że towar w nich magazynowany może wydostać się na zewnątrz. Jak skonstruowane są skrzyniopalety i do czego najczęściej służą?

Czym charakteryzują się skrzyniopalety?

Skrzyniopalety plastikowe to najlepsze rozwiązanie dla transportu. Są one wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych i odpornych na kapryśne warunki pogodowe w Europie. Standardowe wymiary skrzyniopalet są zbliżone do wymiarów klasycznych europalet – 1200 x 800 mm. Są to najlepsze gabaryty / wymiary, które pozwalają najbardziej efektywnie układać skrzyniopalety na naczepach ciągników siodłowych.

Oczywiście powstają również egzemplarze o bardziej niestandardowych kształtach i wymiarach, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb. Ponadto bardzo, najczęściej wykorzystywane są te, które dają możliwość szczelnego zamykania zawartości. Jest to bardzo pomocne rozwiązanie, ponieważ przewożone w nich towary drobne lub sypkie nie mają możliwości wydostania się poza skrzynię. Dodatkowo najczęściej są również plombowane, co gwarantuje klientowi wysoką jakość usług przewozowych.

Co przewożone jest w skrzyniopaletach?

W skrzyniopaletach plastikowych można przewozić wiele różnych materiałów i towarów. Powstały dwa rodzaje skrzyniopalet, gdzie każda z nich wykorzystywana jest do przewożenia znacznie innych towarów.

Skrzyniopalety, charakteryzujące się litymi ściankami, wykorzystywane są do przewożenia głównie sypkich towarów, czyli na przykład zbóż oraz do mięsa. Zapewnia to maksymalną ochronę i szczelność dla tych towarów, które nie mogą być wystawiane i narażone na czynniki zewnętrzne. Natomiast egzemplarze o ażurowych ściankach najlepiej nadają się do przechowywania i przewożenia owoców i warzyw. Te produkty szczelnie zamknięte mogłyby bardzo szybko się popsuć, w związku z czym przewożone są wyłączenie w ażurowych skrzyniach.

Warto też wspomnieć, że każda taka skrzynia zostaje zaraz po załadowaniu zabezpieczona plombami. Jest to najlepsza gwarancja jakości dla klienta związana z wysoką jakością transportu oraz przechowywania.