Dlaczego warto inwestować w Ads Express?

biznes

Wersje demo ERPWritten by:

Choć wszyscy wiedzą o istnieniu Google Adwords Express, to nie każdy słyszał o Ads Express. Owszem, są to dwie dość podobne aplikacje, aczkolwiek ta druga służy do zarządzania kampaniami reklamowymi w Allegro, który jest największą platformą e-handlu w Polsce. Jakie są najciekawsze opcje dostępne w tym narzędziu?

Statystyka produktów

Mocną stroną Ads express jest statystyka sprzedawanych produktów. Na podstawie przedstawionych w niej danych można łatwo wywnioskować, które z artykułów cieszą się największą popularnością. Co więcej, dzięki statystyce można też sformułować pewne reguły, w oparciu o które e-klienci nie finalizują zakupu, choć wybrane przez nich towary znajdują się już w koszyku. Na podstawie tych informacji można zatem określić kolejne kroki, które będą niezbędne przy analizie sprzedaży.

Statystyka reklam

W Ads Express, podobnie jak w Google Adwords Express, użytkownik może dowiedzieć się dosłownie wszystkiego na temat obsługiwanej kampanii reklamowej. Podstawowe dane z jakimi można się tu zapoznać dotyczą przede wszystkim wartości sprzedaży, jaka wynika z zastosowania określonej kampanii reklamowej. Co ciekawe, statystyki te obejmują również liczbę wyświetleń reklam i kliknięcia w nią. Jeśli rozbieżność pomiędzy tymi dwiema wartościami jest zbyt duża, można szukać przyczyn takiego stanu rzeczy. Na koniec użytkownik dowiaduje się, jaki jest koszt danej reklamy. Dzięki tej informacji może on porównać uzyskane zyski z kosztem poniesionym z tytułu działań promocyjnych.

Dane uśrednione

Ważną informacją z jaką może się zapoznać użytkownik systemu Ads Express, jest zestaw uśrednionych danych dotyczących budżetu sprzedaży. Na podstawie tych danych można wywnioskować, jaki jest średni, dzienny koszt danej reklamy. Co więcej, oprogramowanie to pozwala również określić, jaka jest wartość sugerowanego, dziennego budżetu przeznaczonego na działania promocyjne. Dzięki tym danym, użytkownik może zdefiniować strategię, jaka będzie kierować jego działaniami w przyszłości.

Podsumowując, oprogramowanie Ads Express czerpie z doświadczenia twórców narzędzia Google Ads, a także – jeśli chodzi o kwestię funkcjonalności – Google Adwords Express. W ten sposób udało się stworzyć aplikację, która nawiązuje do najlepszych i jednocześnie oferuje najkorzystniejsze warunki zarządzania budżetem.