4 kluczowe zalety folii polietylenowej

biznes

Wersje demo ERPWritten by:

Opakowania, które występują teraz na rynku, w większości przypadków tworzone są właśnie z folii polietylenowej. Folia polietylenowa producent przekonuje do jej zastosowania. A dlaczego inni producenci czy nawet konsumenci powinni go w tej kwestii posłuchać?

1 – wysoka elastyczność materiału

Jedną z bardziej charakterystycznych cech dla polietylenu będzie właśnie jego elastyczność. Nie należy jednak rozumieć jej zbyt dosłownie. Chodzi o elastyczność w kontekście zastosowania, albowiem z folii polietylenowej z łatwością można wykonać każdy typ opakowania, za każdym razem idealnie dostosowując ją do produktu pod względem wielkości, grubości, przezroczystości, koloru i licznych innych parametrów.

2 – ekologiczność

Ta szerokie Folia polietylenowa zastosowanie sprawia, że materiał ten jest produkowany w olbrzymich ilościach, ale na szczęście ta intensywna produkcja nie jest szkodliwa dla otoczenia, w przeciwieństwie do chociażby produkcji plastiku. Polietylen nie wydziela szkodliwych chemicznych substancji i jest w stanie na spokojnie (i relatywnie szybko) rozłożyć się samodzielnie w naturze. Czyni to z niego materiał biodegradowalny. Szacuje się, że folia polietylenowa może też prowadzić do wytwarzania znacznie mniejszej ilości odpadów niżeli nie tylko plastik, ale również i papier!

3 – przykład mocnego zabezpieczenia

Folia polietylenowa producent ma w swojej ofercie nie tylko klasyczne, najzwyklejsze w świecie foliowe woreczki, ale też i różne bardziej specjalistyczne opakowania, używane m.in. do pakowania ryb czy mięsa. Wysoka sztywność polietylenu przekazywana jest wszystkim wykonywanym z niego artykułom. Uzyskują one doskonałe właściwości ochronne i ogólną odporność na uszkodzenia czy np. działanie wilgoci. Prawdopodobnie z tego właśnie powodu aktualne najczęstsze zastosowanie folii polietylenowej powiązane jest właśnie z branżą spożywczą.

4 – niska waga materiału

Skoro natomiast folia polietylenowa zastosowanie nawiązuje do produkowania różnego rodzaju opakowań, dobrze by było, aby ten materiał nie dokładał tym opakowaniom i mieszczącym się w nich przedmiotom dodatkowej wagi. Tak się na szczęście nigdy nie stanie. Polietylen jest materiałem niezwykle lekkim, a to oznacza, że wprost idealnie nadaje się do transportu.