Produkcja syropów- branża, z której da się wyżyć

kulinaria

Wersje demo ERPWritten by:

Owoce to nieskończona skarbnica kulinarnych pomysłów i możliwości. Można z nich robić, musy, koktajle, dodawać je do ciast lub naleśników. O ich przestronności wiedzą także producenci syropów, którzy wykorzystuje je na wiele sposobów, byleby tylko uzyskać świeży i naturalny sok.

Owoce sezonowe a ich właściwości lecznicze

Nie od dziś wiadomo, że owoce rosnące w pełnym słońcu mają dużą dawkę witaminy C, są bogate w błonnik, potas i cynk, a do tego poprawiają apetyt i naturalnie podnoszą zdolności obronne organizmu. Można je również poddawać obróbce i robić z nich dżemy, syropy i konfitury. Każdy producent syropów wie, iż latem trzeba ich uzbierać jak najwięcej i starannie je selekcjonować, by zimą móc je sprzedawać w postaci płynnej, która zmieści się w milionach małych buteleczek.

Z jakich owoców robi się zazwyczaj syropy owocowe?

Jest wiele owoców, które nadają się na tego typu produkty. Jednak lwią część syropów robi się z jabłek, porzeczek, aronii, malin, czarnego bzu i żurawiny. Wszystkie one mają właściwości prozdrowotne i nadają się jako dodatek do herbaty podczas zimowej, chłodnej aury. Poza tym mają pyszny smak i orzeźwiają swym słodkim i miłym aromatem. Są tak kuszące, że trudno ich unikać. Producenci syropów zdają sobie sprawę, dlatego chętnie nawiązują współpracę z dużymi koncernami i sklepami, bo wiedzą, że produkcja syropów to opłacalne przedsięwzięcie. Syropy są przechowywane w butelkach, przez co i nie ulegają one zepsuciu ani skwaszenie. To pewnie dlatego, że poddawane są procesowi pasteryzacji, który wydłużą ich przydatność do spożycia.

O czym każdy producent syropów powinien poinformować kupującego?

Na etykietce każdego syropu powinna być umieszczona data ważności i skład, z jakiego powstał syrop. Poza tym powinny być umieszczone informacje, czy produkt zawiera cukier bądź inne słodziki. Jest to szczególnie ważne dla diabetyków i osób na ścisłej diecie, które muszą unikać cukru jak ognia. Ponadto każdy pojemnik z syropem musi mieć na opakowaniu numer partii seryjnej, nazwę zakładu, w którym został wyprodukowany i atest dotyczący jakości.

To ważne w razie jakichkolwiek skarg ze strony konsumentów. Jest rzeczą oczywistą, że mają oni prawo do reklamacji produktu. Jednak każdy z producentów syropów stara się, by było ich jak najmniej, bo to psuje mu reputację i obroty. Niższa sprzedaż równa się mniejsze zyski, a na to nie może sobie pozwolić nikt, zwłaszcza jeśli dopiero rozpoczyna przygodę z branżą przetwórstwa owocowego. Każdy producent woli dopiąć wszelkich urzędowych formalności niż później tłumaczyć się przed Sanepidem.