Czego dowiesz się z artykułu
Kamica nerkowa to przypadłość, na którą cierpi niemało osób. Jest to schorzenie, które może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, z utratą nerki włącznie. Jeśli lekarz u nas stwierdził kamienie nerkowe, koniecznie trzeba je usunąć. Nie zawsze niezbędna jest klasyczna operacja. Są inne sposoby usunięcia kamieni z nerki lub nerek
Laparoskopia Śląsk. Metoda, którą warto rozważyć
Jeśli kamień nerkowy jest niewielki, lekarz może zlecić po prostu jego rozbicie. Wykonuje się to metodą ESWL, bez konieczności zabiegu operacyjnego. Pacjent rozdrobniony w ten sposób kamień, po prostu wydali wraz z moczem. Przy większych kamieniach lub kamieniach niefortunnie zlokalizowanych, są wskazania do zabiegu operacyjnego. Nie musi to być jednak klasyczna operacja. Laparoskopia Częstochowa najczęściej w zupełności wystarczy. Lekarz wykona w okolicach nerki niewielkie nacięcia, przez które wprowadzi narzędzia chirurgiczne i mikroskopijną kamerę. Obserwując wszystko na ekranie monitora, usunie kamień z nerki.
Laparoskopia Śląsk może skończyć się operacją
Trzeba mieć świadomość, że najczęściej laparoskopia w zupełności wystarczy. Są jednak sytuacje, w których konieczne jest mimo wszystko otwarcie powłok jamy brzusznej. Lekarz – zanim zacznie się Laparoskopia katowice – może o tym nie wiedzieć. Dopiero bowiem na ekranie laparoskopu widać dokładnie co dzieje się w ciele pacjenta. Jeśli sytuacja tego wymaga, otwarcie powłok brzusznych i operacja jest po prostu koniecznością.
Jeśli laparoskopia Śląsk wystarczy, zabieg jest wykonywany tylko tą metodą. Na wcześniej wykonane nacięcia chirurg zakłada 1-2 szwy. Pacjent oczywiście musi przez krótki czas pozostać w szpitalu na obserwacji. Laparoskopia Częstochowa nie jest jednak związana z koniecznością wielodniowej hospitalizacji. Po usunięciu kamienia nerkowego w ten sposób już po kilku dniach pacjent będzie mógł wyjść do domu i powrócić do codziennych czynności życiowych.
Po usunięciu kamienia nerkowego nie można oczywiście zapominać o kontroli nerek. Jest ona ważna, bowiem kamienie nerkowe mogą budować się ponownie. Kontrola polega na wykonaniu USG jamy brzusznej. To badanie pozwala stwierdzić czy w nerkach kamienie nie tworzą się na nowo. Jeśli okaże się, że nowe się pojawiają, ich średnica na początku nie będzie duża i – najprawdopodobniej – będzie można je rozbić, bez konieczności operacji. Laparoskopia Katowice w takich sytuacjach też raczej nie będzie potrzebna.