Mielno – wspaniałe miejsce na wczasy nad polskim morzem

wypoczynek

Wersje demo ERPWritten by:

Pogoda w tym roku wyjątkowo sprzyja wypoczynkowi nad polskim morzem. Słońce, wysokie temperatury, delikatna bryza – wszystko to sprawia, że wielu Polaków wybiera Bałtyk zamiast francuskiej Riwiery. Szukając miejsca na wakacyjny urlop warto zdecydować się na Mielno.

Barwne miasto Mielno

Położone w województwie zachodniopomorskim Mielno jest znanym od lat letniskiem. O jego atrakcyjności turystycznej decyduje nie tylko sąsiedztwo Morza Bałtyckiego, ale także bliskość jeziora Jamno.

Miejscowość jest bardzo popularna wśród młodych turystów, którzy często wynajmują luksusowe apartamenty nad morzem w Mielnie. Piękna, piaszczysta plaża zachęca do beztroskiego wypoczynku. Duża liczba pubów, restauracji i dyskotek sprawia, że miasto to tętni życiem całą dobę.

Atrakcje w mieście

Oprócz wspaniałej nadmorskiej plaży i jeziora turyści mogą odwiedzić w Mielnie przystań rybaków morskich. Znajduje się ona w jednej z dzielnic miasta – Unieściu. Osoby, które nie miały wcześniej okazji, aby przyjrzeć się rybakom przy pracy, będą mogły to zrobić właśnie tutaj. Dodatkowo jest to miejsce, w którym zawsze kupimy świeże ryby, m.in. halibuty i śledzie.

Mielno jest bardzo dobrym miejscem do wypoczynku dla całej rodziny. Dzieci na pewno będą zachwycone wędrówką Leśną Pętlą Przygód i Tajemnic. Jest to specjalnie opracowana ścieżka przyrodnicza wiodąca przez nadmorski las i wydmy. Po drodze zobaczyć można nawet bunkry i ciekawe grodziska.

W samym mieście warto zobaczyć barwny mural wykonany przez koszalińskiego artystę o pseudonimie Cukin. Warte wspomnienia są także: pomnik przedstawiający naturalnej wielkości jelenia zlokalizowany na skwerze przy Urzędzie Miejskim oraz znajdujący się przy głównym wejściu na plażę pomnik Morsa.

Transport i zakwaterowanie

Najłatwiej do Mielna dojechać samochodem – najpierw drogą krajową nr 11, a później drogą wojewódzką nr 165. Skorzystać można także z oferty prywatnych przewoźników z Koszalina. W lecie do Mielna kursują pociągi Przewozów Regionalnych. Z Koszalina można się tu dostać również statkiem przez jezioro Jamno.

Jeżeli chodzi o zakwaterowanie, to dużym zainteresowaniem cieszą się luksusowe apartamenty nad morzem w Mielnie. Jest to wygodne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi lub większych grup znajomych. Apartamenty wyposażone są w aneks kuchenny, dzięki któremu turyści mogą swobodnie przygotowywać sobie wszystkie posiłki. Ze względu na popularność tego rozwiązania apartamenty w Mielnie należy rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

Mielno jest pięknie położonym, stale rozwijającym się miastem. Jego różnorodność sprawia, że każdy turysta znajdzie w nim coś dla siebie.