Kołdry całoroczne

wypoczynek

Wersje demo ERPWritten by:

Wybór odpowiedniej kołdry może okazać się nie lada wyzwaniem, a szczególnie dla tych osób, które kupują swoją pierwszą w życiu kołdrę. Na rynku znajdziemy wiele modeli różnego typu kołder, stąd też czasami ciężko się zdecydować.

Kołdry całoroczne czyli kołdry uniwersalne

Przez znawców tematu kołdry całoroczne nazywane są też kołdrami uniwersalnymi. Określenie to stosuje się w celu zaznaczenia klasy ciepła w przypadku kołder, które przeznaczone są do stosowania przez cały rok w krajach o klimacie umiarkowanym. Z tego też względu, również i w naszym kraju dominują przede wszystkim kołdry całoroczne. Warto więc wiedzieć, że kołdry całoroczne przeznaczone są do pomieszczeń ogrzewanych zimą i chłodnych w lecie, o temperaturze otoczenia, która wynosi około 20 stopni Celsjusza.

Kołdry całoroczne określane są według sezonowej skali jako ciepłe kołdry, które mogą być używana przez cały rok w większości mieszkań i domów w naszym kraju. Zwykle w przypadku kołder całorocznych mają one z góry określoną gramaturę wypełnienia, która to zamyka się w przedziale od 270 do 330 (wszystko w zależności od rodzaju zastosowanego wypełnienia). W przypadku naturalnych wypełnień kołdry całoroczny mają gramaturę w przedziale od 220 do 250 gram.

Niestandardowe określenie

Określenie kołdry całoroczne lub też kołdry uniwersalne lub wielosezonowe jest typowe dla naszego kraju, a także krajów o klimacie zbliżonym do polskiego. W przypadku krajów Europy zachodniej częściej do określenia ciepłoty kołder używa się popularne skali TOG. Skala ta określa stopień ciepłoty danej kołdry, gdzie numer jeden jest stosowany dla kołder chłodniejszych przeznaczonych na lato, zaś trójka oznacza kołdrę ciepłą.

Idealna kołdra całoroczna

Decydując się na zakup kołdry całorocznej, która będzie służyć nam przez cały rok bez konieczności wymiany na inny model, warto zastanowić się jakie powinna ona spełniać wymogi. Tu koniecznie zastanówmy się nad zakupem kółdry antyalergicznej całorocznej, która będzie idealna do stosować zarówno wiosną, jak i jesienią. Takie kołdry zwykle mają poszycie z mikrofibry, czyli aksamitnej tkaniny o delikatnych włóknach, które to są bardzo przyjemne dla skóry, a przy tym też bezpieczne nawet dla alergików. Zwykle produkty tego typu produkowane są delikatnych włókien, mięsistych z aksamitnym wykończeniem.

Kołdry całoroczne dostępne są w ofercie vegehome.pl