Dlaczego warto pojechać do Szczyrku?

wypoczynek

Wersje demo ERPWritten by:

Niezmiennie od lat najpopularniejszą polską miejscowością górską jest oczywiście Zakopane, a szkoda, bo przecież taki Szczyrk ma równie sporo do zaoferowania. Wśród jego atrakcji przewijają się świetnie wyposażone i bardzo nowoczesne, umilające pobyt Apartamenty Szczyrk, rozległe i zróżnicowane stoki narciarskie, ale też i wyśmienite knajpy z kuchnią regionalną oraz malownicze szlaki dla spragnionych wędrówek turystów.

Aktywności dla spragnionych wrażeń

Wakacje w Szczyrku po prostu muszą być nastawione na aktywność fizyczną – innej opcji nie ma. Tutaj wprost trzeba się ruszać, albowiem na każdym kroku napotyka się na różne trasy rowerowe, piesze szlaki, stoki albo też tajemne jaskinie – m.in. jaskinie Lodową, Malinowską orz Salmopolską. To obowiązkowy punkt dla wszystkich, którzy pragną zdobyć całą Koronę Gór Polskich. Skrzyczne, będące najwyższym szczytem Beskidu Śląskiego, znajdują się na jej liście, a najłatwiej dostać się na ich szczyt niebieskim szlakiem prowadzącym z Urzędu Miasta, do którego łatwo można trafić na piechotę niemalże z każdego apartamentu Szczyrk.

Ceny niższe niż w Zakopanem

Średni koszt wynajmu apartamentu w Zakopanem to jakieś dwieście złotych za dobę (oczywiście za jedną osobę). Przeciętny Szczyrk apartament kosztuje natomiast mniej niż sto złotych za dobę za osobę, a ta cena może spaść nawet do pięćdziesięciu złotych (i nie jest to żadna promocja) w przypadku wynajmu apartamentów czteroosobowych, pięcioosobowych lub sześcioosobowych. Różnicę widać i po prostu czuć. A dzięki temu, że Szczyrk apartament wykupuje się za niższą kwotę, zaoszczędzone pieniądze można wydać na różne dodatkowe atrakcje, by wyjazd stał się po prostu ciekawszy.

Liczne atrakcje urozmaicające wczasy

Turyści zmęczeni codziennymi wędrówkami na pewno chętnie odpoczną na wyciągu krzesełkowym, którym będą mogli dostać się bezpośrednio na Skrzyczne, aby zaoszczędzić sobie bólu nóg, a mimo tego móc napawać się cudownymi widokami. Szczyrk noclegi są też idealnym punktem początkowym dla wielu wycieczek nastawionych na zwiedzanie. W Szczyrku warto zobaczyć m.in. Sanktuarium na Górce i Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła, a także przejść się do wybranych schronisk turystycznych. Spore wrażenie robi też Gospoda Polska. To bardzo słynny obiekt, w którym można i porządnie zjeść, i wybawić się za wszystkie czasy.