Dlaczego trzeba mieć swój własny pedalboard?

wypoczynek

Wersje demo ERPWritten by:

Chcąc zacząć swoją przygodę z graniem na gitarze wiele osób myśli, że jedyne co muszą posiadać to tylko gitara i porządny wzmacniacz. Po zakupie tych dwóch elementów okazuje się jednak, że nawet mając bardzo duże umiejętności, nie brzmią oni tak jak ich ulubieniu gitarzyści. To, czego im brakuje to odpowiednich efektów i pedalboarda, do którego można je umieścić. Jak jednak to zrealizować?

Czym jest pedalboard?

Jest to na pierwszy rzut oka zwykła skrzynia, która mieści w sobie wszystkie posiadane przez gitarzystę efekty gitarowe. A to przecież właściwie głównie dzięki nim powstają te niesamowite dźwięki podczas grania na gitarze.Efekty gitarowe są jednak urządzeniami bardzo delikatnymi, a ich używanie, czyli obsługa za pomocą nóg powoduje, że muszą być bardzo pewnie i stabilne przymocowane do danej powierzchni. Z tego też powodu dobry pedalboard musi charakteryzować się dwoma cechami. Musi być bardzo mocny i wytrzymały, aby zapewniał bezpieczeństwo podczas transportowania posiadanych efektów, jak i również musi zapewniać odpowiednio dużą stabilność, aby cała skrzynia się nie przesuwała i nie drgała podczas używania poszczególnych efektów gitarowych.

Pedalboard cena, pedalboard sklep — wszystko, co trzeba wiedzieć o jego kupnie

Jak zatem widać wszytko to powoduje, że kupując pedalboard cena może poważnie zaszokować. Często dobry pedalboard sklep wycenia nawet na kilkaset złotych. A mowa tu jest o samej skrzyni, bez zawartych w niej efektów gitarowych.

Czy oznacza to zatem, że trzeba się pogodzić z tym wydatkiem i zrezygnować z tego powodu z lepszej gitary lub innych elementów jej wyposażenia? Nic podobnego, ponieważ pedalboard można samodzielnie uzyskać całkiem małym kosztem. Wystarczy do tego albo samodzielne wykonanie odpowiedniej wielkości skrzyni i dołączenie do niej stabilnych i mocnych zawiasów lub też co najczęściej jest realizowane, zaadaptowanie do tego celu większej walizki lub nawet aktówki. Zarówno walizka, jak i aktówka charakteryzują się najważniejszymi cechami, czyli odpowiednio wysoką sztywnością oraz oczywiście stabilnością. Niewielkie przeróbki polegające najczęściej na dołączeniu do wnętrza płyty mocującej wszystkie efekty, powoduje, że za niewielkie pieniądze można stać się posiadaczem niezwykle dobrej, a przy tym oryginalnej skrzyni na efekty gitarowe.