Broń na każdą kieszeń

wypoczynek

Wersje demo ERPWritten by:

Pielęgnując tak piękne hobby, jakim jest myślistwo musimy zadbać o odpowiednią ilość wolnego czasu i zaangażowania. Każdy fan myślistwa wie jak ważny jest odpowiedni dobór broni, która umożliwi nam schwytanie dzikiej zwierzyny i cieszenie się z polowania zakończonego sukcesem. Największą sławą wśród broni cieszą się sztucery myśliwskie. Ta kulowa broń umożliwia nam polowanie na grubą zwierzynę i sprawia, że możemy oddać się swojemu ulubionemu sportowi w pełni bez obaw o nietrafione strzały.

Broń myśliwska sztucer

Już od bardzo dawna sztucer myśliwski jest znany ze swej skuteczności i łatwego użytku. Bardzo często ten typ strzelby wyposażony jest w soczewkę, która umożliwia prawdziwemu myśliwemu precyzyjne dopasowanie strzału i ustrzelenie pożądanego obiektu.

Klasyfikacja sztucerów

Sztucery myśliwskie możemy rozróżnić na dwa sposoby. Jednym z nich są bronie jednolufowe, niełamane, powtarzalne (czyli z obrotowym zamkiem), które swoją konstrukcję zawdzięczają inspirację karabinem. Mają do dyspozycji przeważnie 5 strzałów. Ten typ broni występuje zazwyczaj z dwoma rodzajami zamków- ślizgowo- obrotowym lub dwu -czterotaktowym. To zapewnia nam sukcesywne polowanie i osiągnięcie obranego celu w prosty sposób.

Drugim typem broni myśliwskiej, jaką jest sztucer to dwulufowy, łamany ekspres o wyglądzie dubeltówki. W tym momencie z pewnością wielu z was kojarzy się kreskówka, w której motywem przewodnim było polowanie na królika. Choć to trywialne porównanie, to właśnie tak można określić ten dwustrzałowy sztucer.

Geneza sztucerów

Nazwa tej krótkiej broni kulowej wywodzi się z niemieckiego słowa „obcinać”. Oznaczało to, że broń nie ma charakterystycznej, długiej lufki, a sięga zaledwie do pasa stojącego żołnierza. Ten typ strzelby umożliwiał sukcesywne polowania bez konieczności noszenia ogromnego ekwipunku ze sobą.

Broń myśliwska sztucer dla każdego

Jeśli jesteś zapalonym fanatykiem polowań i każdą wolną chwilę poświęcasz temu sportowi to zapewne masz już swój ulubiony model, po który chętnie sięgasz na każdej wyprawie. Taki ekwipunek jednak co jakiś czas warto zmieniać i rozszerzać swoją pracę, a w kategorii nowinek i cudów sztucery nie mają sobie równych. A jeśli właśnie zaczynasz swoją przygodę z polowaniem to koniecznie powinieneś sprawdzić możliwości, jakie oferuje ta broń. Darz Bór!