Rodzaje zabiegów medycyny estetycznej

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Dzisiaj wszędzie dookoła nas pojawiają się tematy związane mniej lub bardziej z zagadnieniem medycyny estetycznej. Ważne jest jednak w tym momencie, aby wiedzieć co nieco o tym, jakie zabiegi mogą być w ogóle realizowane w ramach medycyny estetycznej. W końcu jest to bowiem naprawdę bardzo szerokie pojęcie.

Drobne, male zabiegi medycyny estetycznej

Na początek warto nieco powiedzieć o tych najdrobniejszych zabiegach. Wymienić można tu chociażby lifting twarzy, botoks, wypełnianie ust, drobne wygładzanie zmarszczek, wszelkie wstrzykiwanie kwasów hialuronowych itp. Dwa pytania, na które sobie warto odpowiedzieć, to kto może te zabiegi wykonywać oraz czy są one bezpieczne.

Otóż generalnie taka drobna medycyna estetyczna uchodzi zasadniczo za bezpieczną, choć oczywiście zawsze trzeba pamiętać, że w końcu jest to forma ingerencji, przy której zawsze coś może nie wyjść. Czasem wykonywania niektórych zabiegów podejmuje się wykwalifikowana kosmetyczka po studiach, jednak zasadniczo powinien to być lekarz chirurg.

Medycyna estetyczna a ginekologia oraz stomatologia

Warto pomyśleć jeszcze o kwestii medycyny estetycznej w jej aspekcie ginekologicznym oraz stomatologicznym. Zacznijmy najpierw od tego drugiego. Otóż tutaj zasadniczo mamy zabiegi mające na celu przede wszystkim wybielanie zębów i nadawania ładnego kształtu łukowi zębowemu. Jednak to nie wszystko, bowiem przykładowo również implantologia stanowi poniekąd formę medycyny estetycznej.

Bardziej zaskakująca jest tutaj medycyna estetyczna w zakresie ginekologii. Jakie zabiegi są tu wykonywane? Przykładowo może to być chociażby plastyka warg sromowych – czasem naprawdę dość potrzebny zabieg nie mający jedynie wskazań stricte estetycznych.

Związek medycyny estetycznej z chirurgią plastyczną – większe zabiegi

Na koniec warto powiedzieć już o tych największych zabiegach, jakimi są chociażby implanty piersi, odsysanie tłuszczu, korygowanie kształtu nosa.Warto wiedzieć, że zasadniczo są to bardziej zabiegi chirurgii plastycznej.

Generalnie granica pomiędzy medycyną estetyczną a chirurgią plastyczną nie jest wcale tak bardzo mocno zaznaczona. Warto jednak zaznaczyć, że chirurgia obejmuje już większe zabiegi. Ponadto lekarzem zajmującym się medycyną estetyczną może być każdy chirurg, zaś nie każdy chirurg będzie chirurgiem plastycznym.