Peeling medyczny – sposób na piękną i zdrową cerę

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Mało która kobieta może pochwalić się idealną cerą. Większość pań, a także duża część panów, narzeka na niedoskonałości, które w dodatku najczęściej występują w postaci licznych problemów jednocześnie. Znakomitym remedium na prawie wszystkie z nich jest peeling medyczny w Warszawie. Warto go więc wykonać.

Na czym polega ten zabieg?

Peeling to złuszczanie wierzchniej warstwy skóry, co ma na celu usunięcie zrogowaciałego naskórka. Dzięki temu skóra staje się odnowiona, zdrowsza, gładka i miękka, lepiej też wchłania składniki odżywcze. Peeling medyczny jednak oferuje dużo więcej korzyści.

Zabieg ten polega na nałożeniu na skórę specjalnego preparatu o bardzo silnym działaniu. W większości przypadków peeling medyczny w warszawskich salonach i gabinetach medycyny estetycznej wykonuje się z użyciem kwasów owocowych, ale możliwe jest też zastosowanie na przykład kwasu salicylowego.

Preparat ten silnie wysusza i ściąga skórę, w efekcie czego po kilku godzinach od zmycia mocno napina się ona i silnie złuszcza. Nie wygląda wówczas zbyt pięknie, lepiej więc nie wykonywać tego zabiegu np. bezpośrednio przed ważnym wyjściem, ale efekty są za to znakomite.

Rezultaty, jakie zapewnia peeling medyczny w Warszawie

Efektem złuszczenia się skóry jest nie tylko jej wygładzenie, odświeżenie i nadanie jej pięknego wyglądu. Peeling medyczny świetnie redukuje też wszelkie niedoskonałości. Razem z martwymi komórkami skóry usunięte zostają zaskórniki (i znajdujące się w nich bakterie), wypryski, przebarwienia, nadmiar sebum, a nawet drobne zmarszczki!

Wybór tego zabiegu można więc polecić praktycznie wszystkim osobom, gdyż chyba niczyja cera nie jest całkowicie wolna od tego rodzaju problemów. Peeling medyczny jest też bardzo często zalecany przez lekarzy dermatologów osobom walczącym z uporczywym trądzikiem, zarówno pospolitym, jak i zaskórnikowym.

Kiedy wykonywać?

Tego rodzaju zabieg jest dość inwazyjny, nie można więc wykonywać go zbyt często, optymalnie będzie zachować kilkumiesięczne odstępy, zwłaszcza że efekty utrzymują się długo. Nie powinno się również wykonywać tego zabiegu latem, gdyż po jego wykonaniu skóra jest bardzo wrażliwa na promienie słońca.

Dobra wiadomość jest zaś taka, że praktycznie każdy może zdecydować się na tego rodzaju zabieg, niezależnie od tego, jakiego rodzaju ma skórę. Peeling medyczny wykonuje się nawet w przypadku cery z silnym trądzikiem czy wrażliwej – wówczas jedynie korzysta się z preparatów o łagodniejszym działaniu. Efekt jednak nawet w tym przypadku jest doskonały.