Masaż czekoladą – uczta zmysłów!

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Nieraz dając się ponieść zawrotnemu tempu codziennego życia, pragniemy chwili relaksu i wyciszenia, aby móc zebrać siły. Świetnym sposobem na odprężenie jest poddanie się kojącemu masażowi. Jaki jest zatem najlepszy masaż w Warszawie, na jaki można się zdecydować? Przyjrzyjmy się jednej z ciekawszych opcji dostępnych na rynku – masażowi czekoladą.

Czym jest masaż czekoladą i jak przebiega?

Masaż wykonywany za pomocą czekolady w istocie przypomina zabieg klasyczny, ponieważ poza unikatowym środkiem stosuje się w nim tradycyjne metody masażu.

Na ciało zostaje nałożona mieszanka czekoladowa, najczęściej z bardzo wysoką zawartością zmielonych ziaren kakaowca. Jest ona wzbogacona olejkami eterycznymi o zapachu pomarańczy, imbiru, bądź innych aromatów współgrających z intensywnym zapachem czekolady.

Następnie masażysta przeprowadza masaż wybranych części ciała, po którym następuje zawinięcie ciała folią i przykrycie kocem. Po około kwadransie można odwinąć folię i zmyć czekoladę ze skóry. Szukając, gdzie warto się udać na najlepszy masaż w Warszawie przy użyciu czekolady, dobrze jest się uprzednio upewnić, czy zabieg w wybranym przez nas miejscu przebiega prawidłowo.

Zniewalające efekty

Czekolada znana jest ze swoich fenomenalnych właściwości. Taki zabieg ma przede wszystkim właściwości kojące, łagodzące stres i nerwy, oraz głęboko odprężające. Pomaga więc doskonale w stanach niepokoju i szczególnego napięcia nerwowego.

Czekolada działa na skórę odżywczo, znacznie poprawiając jej stan. Ponadto, po zabiegu skóra cechuje się zauważalnie zrównoważonym i zdrowszym kolorytem. Dodatkowo mieszanka czekoladowa ma pozytywny wpływ na elastyczność skóry, widocznie ją poprawiając. Masaż przy użyciu czekolady jest doskonały w walce z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Udowodniono, że masaż czekoladowy wpływa nie tylko na nastrój i na stan skóry. Ma on mieć także łagodzące właściwości w walce ze schodzeniami ze strony układu oddechowego, nerwowego oraz działać pomocniczo w niektórych chorobach układu krążenia. Stąd, zapytani o to, jaki jest najlepszy masaż w Warszawie, zdecydowaliśmy się postawić właśnie na masaż czekoladą.

Dla kogo jest przeznaczony?

Masaż przy użyciu czekolady przeznaczony jest szczególnie dla osób przeżywających duży stres i napięcie nerwowe, oraz cierpiących na napięcia mięśni i bóle stawów. Ponadto świetnie sprawdzi się wśród osób cierpiących na otyłość i nadmiar tkanki tłuszczowej, pomagając w jej zredukowaniu.

Zabieg nie jest jednak wskazany, jeżeli pacjent cierpi na choroby lub stany zapalne skóry, cierpi na nadpobudliwość nerwową, zaburzenia krążenia krwi lub jakiekolwiek choroby zakaźne. Masaż czekoladą nie powinien być również przeprowadzony, jeżeli pacjent ma gorączkę. Zabiegowi nie mogą poddać się także pacjentki w ciąży.