Labioplastyka, czyli temat tabu, o którym warto jednak mówić

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Każdy z nas jest inny. Ludzie różnią się od siebie praktycznie wszystkim, wyglądem, zainteresowaniami i upodobaniami. Różnorodność jest w porządku, w końcu jak nudny byłby świat gdyby wszyscy byli tacy sami. Mimo wszystko wciąż wiele osób cierpi na kompleksy spowodowane swoją różnorodnością w strefach intymnych.

Na każdy kompleks jest sposób

Kompleksy mogą doprowadzić do ciągłego zamartwiania i się słabej kondycji psychicznej. O pewnych rzeczach nie mówi się głośno, ale problem zamiatany pod dywan nie znika. Tematem tabu jest często plastyka warg sromowych. Warto zgłębić ten temat, dowiedzieć się na czym polega labioplastyka i dlaczego warto ją wykonać.

Skąd ten problem?

Wargi sromowe mniejsze oddzielają wnętrze pochwy od świata zewnętrznego. Są bardzo potrzebne każdej kobiecie. Wiele kobiet cierpi jednak z powodu niezadowalającego wyglądu tych okolic. Zmiany w obrębie warg sromowych zachodzą najczęściej po porodach, szczególnie naturalnych, gdy doszło do pęknięcia lub nacięcia krocza. Również z wiekiem zmieniają się te okolice. Tkanki tracą na elastyczności, z każdym rokiem stają się bardzo rozciągliwe, w okolicach warg sromowych często pojawia się asymetria. Wiele kobiet właśnie w tym momencie rozważa zmniejszanie warg sromowych. Pozwala na to zabieg zwany labioplastyka.

Jaką technikę labiolastyki można wybrać?

Plastyka warg sromowych to zabieg, który można wykonać w różny sposób. Najbardziej znaną i klasyczną metodą chirurgiczną jest metoda TRIM. Jest to po prostu wycięcie wolnego brzegu tkanki sromowej. Labioplastyka wykonana w ten sposób jest szczególnie skuteczna w przypadku znacznego przerostu wolnego brzegu tkanki sromowej. Zabieg można wykonać również przy użyciu lasera CO2. Wadą tej metody jest fakt, że wiele kobiet po zabiegu odczuwa zaburzenia czucia.

Jedną z bardziej odkrywczych ostatnio technik jest metoda FENESTRACJI. Chirurdzy opracowali tę metodę podczas wieloletnich badań nad plastyką warg sromowych. Zmniejszanie warg sromowych polega w tym przypadku na odpreparowaniu skóry od warstwy zawierającej naczynia krwionośne i nerwy. Jest to dość czasochłonny zabieg, jednak wart wykonania, ponieważ w tym przypadku efekty są doskonałe i nie występują objawy braku czucia. O ostatecznym wyglądzie warg sromowych decyduje kobieta i jej indywidualne preferencje.