Jakie właściwości posiada puder ryżowy?

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Puder ryżowy to kosmetyk, bez którego wiele kobiet nie wyobraża sobie makijażu. Ciekawym jest, że cieszy się on ogromną popularnością wśród Azjatek. Na specjalną uwagę zasługują nieprzeciętne właściwości, które zmniejszają prawdopodobieństwo zapchania skóry, czy też wywołania nieprzyjemnych dolegliwości. Zmatowiona twarz prezentuje się estetyczniej, a podkład dłużej się utrzymuje.

Transparentny kolor

Puder ryżowy to nic innego, jak sproszkowany ryż. Oczywiście kosmetyk przechodzi przez wieloetapową obróbkę, jednak wysokiej klasy produkt nie posiada dużej ilości konserwantów. Łatwo zauważyć, że posiada on intensywnie biały kolor. Nie trzeba jednak obawiać się jego nałożenia na skórę, ponieważ w zdecydowanej większości przypadków nie uzyskamy efektu bielenia skóry.

Plusem pudru ryżowego jest fakt, że stapia się on z cerą. Właśnie dlatego najczęściej jest on dostępny tylko w jednym wariancie, bez możliwości wyboru odcieniu.

Silne matowienie skóry

Masz cerę tłustą, która sprawia, że nawet profesjonalnie wykonany make-up po kilku chwilach prezentuje się nieświeżo? Puder ryżowy może Ci pomóc, ponieważ gwarantuje on silne właściwości matujące. Sprawia, że twarz mniej się błyszczy, a tym samym wygląda o wiele lepiej.

Właśnie dlatego pudry ryżowe chętnie wybierane są przed różnego typu imprezami, czy też uroczystościami. Należy jednak pamiętać, że nie stanowią one rozwiązania problemów skórnych. Pierwszym krokiem jest określenie, co wywołuje zbyt wysoką aktywność gruczołów łojowych.

Naturalny wygląd

Zaletą pudru ryżowego jest również to, że prezentuje się on niezwykle naturalnie. Z pewnością zadowoli to panie, które chcą uniknąć „efektu maski”. Oczywiście produkt musi zostać nałożony z umiarem. Warto jest tutaj kierować się zasadą „mniej znaczy więcej”. Tylko wtedy make-up będzie wyglądać dobrze, a pory nie zostaną zatkane. Gruba warstwa pudru sprawia, że cera nie oddycha – zwiększa to prawdopodobieństwo rozwoju niedoskonałości.

Lepiej nałożyć cienką warstwę pudru ryżowego, a w razie konieczności poprawić makijaż. Warto jest zaopatrzyć się w duży, puchaty pędzel, który ułatwi to zadanie. Trzeba pamiętać, że opisywany produkt posiada formę sypką, jednak najczęściej posiada opakowanie chroniące przed pyleniem.

Puder ryżowy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.