Jakie objawy choroby żylnej skłaniają do wizyty u lekarza?

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Żylaki to poważny problem, z którym zmagają się zarówno osoby w podeszłym wieku, jak i bardzo młodzi ludzie. Klinika flebologii jest jednak odwiedzana przez nich przede wszystkim wówczas, gdy niewydolność żylna znajduje się już w zaawansowanym stadium. Warto uświadomić sobie, z jak dużym ryzykiem może się to wiązać.

Co się dzieje, gdy nie leczymy żylaków?

Dlaczego pacjenci nie odwiedzają kliniki flebologii wtedy, gdy poziom zaawansowania choroby żylnej nie jest wysoki? Sam Lekarz od żylaków przypisuje przynajmniej część winy powszechności tego schorzenia. Z żylakami często zmagają się kolejne pokolenia kobiet w jednej rodzinie. Dziewczęta obserwujące pierwsze niepokojące objawy godzą się więc z nimi przeświadczone o tym, że nie mają innego wyjścia, skoro problem ten dotyczy także ich matek i babć. W poszukiwaniu dobrego lekarza od żylaków nie pomaga także to, że w początkowej fazie tej choroby jej objawy nie wydają się przesadnie groźne. Dyskomfort, który jest obecny w ciągu dnia oraz nieprzyjemne pieczenie ustępują po powrocie do domu i położeniu się w łóżku. Nie są to objawy przyjemne, wiele osób uważa jednak, że może się do nich przyzwyczaić. Także bóle i skurcze łydek zdają się nie alarmować osób zainteresowanych swoim stanem zdrowia. Na efekty nie trzeba długo czekać. Choroba rozwija się, a lekarz od żylaków zwykle przyjmuje tych pacjentów, których stan jest już poważny.

Jak wygląda choroba żylna w zaawansowanym stadium?

Klinika flebologii jest zwykle odwiedzana wtedy, gdy mamy już do czynienia z przewlekłą niewydolnością żylną. Pacjent, który zgłasza się do niej nie uskarża się już przy tym na skurcze i bolesność nóg podczas długiego siedzenia i stania. Znacznie częściej odwiedza lekarza od żylaków po to, aby pokazać mu przebarwienia na nogach, które zdążyły już objąć znaczą część powierzchni kończyn dolnych. Niepokoi go także twardniejąca skóra oraz owrzodzenia.W dobrej klinice flebologii lekarze nie ograniczają się do terapii uciskowej i leczenia farmakologicznego. Oferują także szereg skutecznych zabiegów, które mogą rozwiązać problem żylaków. Warto jednak pamiętać o tym, że choroba ta często ma charakter nawrotowy. Nie należy jej więc zaniedbywać, aby potem zmagać się z przykrymi konsekwencjami tego schorzenia.