Jak prawidłowo przykleić sztuczne rzęsy?

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Postanowiłaś, że tym razem przed imprezą zaszalejesz nieco bardziej ze swoim makijażem i właśnie w tym celu zakupiłaś sztuczne rzęsy, za sprawą których masz zamiar uzyskać niesamowity efekt. Tak też się stanie, o ile dobrze je przymocujesz do powiek. A już za moment dowiesz się, jak należy przyklejać takie rzęsy, by świetnie się trzymały.

Krok 1 – przygotowanie rzęs naturalnych

Aby wzmocnić efekt makijażu, na samym początku warto zająć się naturalnymi rzęsami. One też wymagają delikatnego podkreślenia, nawet jeśli z natury są cienkie, rzadkie lub bardzo jasne. Należy zatem przynajmniej jednokrotnie je wytuszować, uważając na to, aby nie pozostawić na nich żadnych grudek z tuszu.

Jeżeli naturalne rzęsy są wyjątkowo rzadkie i brakuje im wyraźnie objętości, warto też namalować cieniutką kreskę tuż nad ich linią. Można to zrobić kredką lub eyelinerem. Kreska nie powinna być jednak zbyt gruba, gdyż wtedy będzie wyglądać sztucznie.

Krok 2 – przygotowanie rzęs

Teraz rzęsy syntetyczne można już wyciągnąć delikatnie z opakowania. Następnie należy dopasować je do oka, sprawdzając, czy ich długość oraz szerokość jest odpowiednia. Jeżeli tak nie jest, wystarczy delikatnie przyciąć je małymi nożyczkami. Zawsze należy to robić od strony zewnętrznej, a nie od wewnątrz.

Jeżeli natomiast cały wachlarz sztucznych rzęs okaże się zbyt duży dla oka, można go podzielić na dwie części, by zastosować go podczas dwóch różnych okazji. Dla małego oka lepszym wyborem będą też niewielkie kępki włosków syntetycznych. Dają one większą kontrolę nad makijażem i wyglądają naturalniej.

Krok 3 – przyklejanie

Teraz należy już przejść do samego przyklejania rzęs. Najpierw cienki pasek kleju trzeba zaaplikować tuż przy naturalnych włoskach i odczekać niecałą minutę lub trzydzieści sekund, aż całkowicie on zaschnie. W tym czasie nie należy dotykać oczu. Grozi to bowiem roztarciem kleju i rozmazaniem go na powiece.

Sztuczne rzęsy można następnie umieścić na warstwie kleju, starając się umiejscowić je jak najbliżej naturalnej linii włosków. Można je nieco docisnąć i przytrzymać przy powiece, by zapewnić im lepszą trwałość. Jeżeli w jakimkolwiek miejscu uwidocznią się jakieś braki, wystarczy zamaskować je czarną kredką lub eyelinerem.

Sztuczne rzęsy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.