Idealnie dobrane perfumy dla kobiet

Uroda i zdrowie

Wersje demo ERPWritten by:

Dobrze dobrany zapach perfum, podobnie jak starannie wypracowany styl ubioru, charakteryzuje każdą kobietę.

Perfumy dla kobiet

Perfumy, wody toaletowe, olejki eteryczne – to dodatek akcentujący swoją obecnością osobowość oraz upodobania zarówno mężczyzn, jak i kobiet, a bez ich zapachu większość osób uważa się nie do końca przygotowanych do wyjścia z domu.

Wiele kobiet na co dzień używa wód toaletowych, które posiadają dużo mniej intensywny aromat, a co za tym idzie — krócej utrzymują się na skórze; dlatego, dobór odpowiednich perfum, pasujących zarówno do naturalnej woni ciała, jak i będących dodatkiem wieńczącym odpowiedni strój może być sporym wyzwaniem.

Kompozycje zapachowe

Perfumy dla kobiet występują w wielu nutach zapachowych, przywołujących na myśl soczyste owoce, bukiet pachnących kwiatów lub zapach wonnych olejków o orientalnych akcentach, gdyż perfumy dla kobiet komponowane są z wielu oryginalnych składników, dobieranych pod względem intensywności oraz idealnego komponowania się ze sobą.

Przyjemne zapachy kwiatowe

Najczęściej wybierane bywają zapachy kwiatowe – to najprzyjemniejsze zapachy, dobrze komponujące się z innymi woniami, takimi jak: piżmo czy ambra. Zapachy kwiatowe bez dodatków także są chętnie nakładane na skórę przez większość pań, bo przecież bukiet kwiatów złożony z różnych rodzajów roślin, będzie równie przyjemnie pachniał.

Kwiatowe perfumy dla kobiet zawierają intensywne olejki eteryczne o wyrazistych zapachach, długo utrzymujących się na skórze. Najczęściej to róże, lilie, lawenda, konwalie, jaśmin, a także goździki.

Świeżość cytrusów

Kolejnym zapachem, chętnie wybieranym, to woń cytrusów, przywodzący na myśl świeżość i orzeźwienie. Najczęściej to energetyczne aromaty takie jak: mandarynka, pomarańcza, cytryna czy limonka. Kompozycje te uzupełniane bywają nutką zapachów korzennych, takich jak cynamon, lub kardamon, oraz ziół typu mięta albo szałwia.

Tajemniczość orientu

Zapach orientalny dedykowany jest kobietom przebojowym mocno stąpającym po ziemi. Tego typu perfumy idealnie nadają się na większe wyjścia, bankiety czy rauty. Aromat orientalny pobudza wyobraźnię i dodaje każdej kobiecie akcentu tajemniczości. Kompozycja najczęściej używanych woni to anyż, imbir, goździki oraz gałka muszkatołowa. Każda tego typu kompozycja uzupełniana jest o nuty kwiatowe lub cytrusowe.

Zapach natury

Mniej spotykane są perfumy szyprowe, o dość ciężkim zapachu, wykonane ze specyficznych składników naturalnych takich jak: żywica, drewno lub mech leśny. Perfumy o takich zapachach wzbogacane są kompozycjami kwiatowymi i cytrusowymi, jednak dodatki te są tylko lekkim akcentem, nietłumiącym naturalnego aromatu. Tak skomponowane perfumy przywodzą na myśl las w letniej porze.